sauna

Vlastní domácí sauna je dostupná pro každého

Lékaři doporučují navštěvovat saunu pravidelně, protože představuje snadný způsob, jak zvýšit odolnost organismu a zlepšit kondici. Jestliže se řadíte k těm, kteří na tyto aktivity nemají dostatek času, ale i tak by je rádi provozovali, je na čase porozhlédnout se po domácí sauně, kterou si sami sestavíte jako obyčejnou skříň, tedy za pár minut s použitím základního nářadí.

Do bytu je nejvhodnější infrasauna

Klasický byt je omezen prostorovým uspořádáním a mnohdy nedostatkem místa celkově. I z tohoto důvodu je dobré volit infrasaunu, která se vyrábí i ve velmi malých rozměrech, pro něž se vždy místo najde. Tento typ sauny je také nejmladším ze všech druhů a pracuje na principu infračerveného záření, jak už napovídá samotný název. To prohřívá tělo a způsobuje pocení už v nižších teplotách, než je obvyklé u ostatních typů saun. Její provoz je uskutečněn pouhým zapojením do elektrické sítě přes standardní zásuvku. Pokud máte prostorný dům, můžete zvolit i jiný typ sauny.

Kde bude mít své místo?

Umístění sauny je třeba promyslet. Místnost, kde bude sauna provozována, by měla být snadno větratelná a neměly by se zde jevit žádné sklony k plísním a vlhku. Důležitým faktorem je také dostupnost k prostoru, kde dojde k ochlazení. Ať už se jedná o koupelnu se sprchou, nebo o vstup na zahradu, je třeba na to pamatovat.

Lékaři doporučují navštěvovat saunu pravidelně, proto si ji spousta lidí pořizuje domů

Investice do sauny se každému brzy vrátí v podobě znatelně lepšího zdravotního stavu, který každému umožní zvládat každodenní překážky s přehledem a úsměvem.