mezonet

Trend mezonetových bytů ovládl i Českou republiku

Mezonetové byty se staly velmi oblíbenými. Představují totiž komfortně řešené bydlení, které je navíc reprezentativní. Bydlení v několikapodlažním bytě je totiž nejen příjemné, ale také efektivní díky možnostem uspořádání.

U mezonetu jsou hlavní předností podlaží, která dovolují dělit prostor zcela jinak, než jsme tomu zvyklí u běžných bytů. Horní patro se může stát skutečnou oázou klidu, i když dole bude čilý ruch. Nejen to jsou však výhody, které mezonet přináší.

Kombinace bytu a předností domu

O mezonetu se říká, že je nejvhodnější kombinací toho, co očekáváme od bydlení v bytě a toho, o čem sníme v souvislosti s domem. Dům je zde zastoupen především v otázce velikosti užitného prostoru, ale také v rozložení místností, které je u klasických bytů limitováno. Ať se snažíte sebevíc, tak v ložnici vás vždy bude rušit právě probíhající rodinná oslava ve vedlejším obývacím pokoji. V mezonetovém bytě se proto volí rozdělení dolního a horního patra na dolní jako společenské, kde se členové domácnosti aktivně projevují, a horní jako privátní, kde budou prostory určeny pouze a jen pro jednotlivé obyvatele, kteří zde mohou nerušeně odpočívat, relaxovat a pracovat.

Mezonetové byty naleznete na mnoha realitních serverech

Mohlo by se zdát, že mezonetové bydlení je ideální. Je však třeba nezapomínat na to, že je to stále byt, tedy pokud jsou sousedi bouřlivé povahy, pak se klidu nedočkáte. V tomto tématu tak stále vede dům jakožto bydlení, kde při výběru vhodné lokality máte svůj vlastní klid.