Hitem poslední doby jsou čínské znaky

Těžko nalézt ten správný důvod velké popularity čínských znaků se kterými se v interiéru setkáváme stále více a více. Možná je to dáno tím, že pro mnohé jsou tajemné. Málokdo je totiž dokáže přečíst. Většina z nás tak tyto znaky vnímá jako změť čar. V dnešním článku se zaměříme na oblíbené čínské znamení zvěrokruhu.

Proč jsou čínská znamení odlišná?

Je to z toho důvodu, že Čína je jiná kultura, která se navíc vyvíjela zcela izolovaně prakticky ještě do nedávna. Proto nikoho nepřekvapí, že čínská astrologie používá i svůj vlastní zvěrokruh (krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a vepř). V něm je každému roku přiřazeno jedno z dvanácti znamení (neboli zvířat). Ta se periodicky opakují a tak se ke správnému znamení musíte dopočítat. A aby to nebylo tak jednoduché v čínské astrologii se ještě používá tzn. elementy a náboje.

Čínská znamení jako dekorace na stěnu

Protože tento článek vychází na stránkách o trendech v bydlení přeskočíme astrologický význam (který je dobře popsán na jiných stránkách) a zaměříme se na dekorace. V poslední době si totiž lidé stále častěji pořizují svoje znamení ve formě samolepky na zeď. Získáte tak vkusný doplněk vašeho pokoje, který má zároveň hlubší význam.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Byt, Nové trendy se štítky , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

2 komentáře u Hitem poslední doby jsou čínské znaky

  1. Mirka napsal:

    Tak ty znaky jsem uplne luxusni! To chci mit doma, skoda ze nemam vhodne misto :-)

  2. Karol napsal:

    zrovna jsem se objednala pro celou rodinu, jsme ujeti na vse asijske :-)