cinske-motivy

Hitem poslední doby jsou čínské znaky

Těžko nalézt ten správný důvod velké popularity čínských znaků se kterými se v interiéru setkáváme stále více a více. Možná je to dáno tím, že pro mnohé jsou tajemné. Málokdo je totiž dokáže přečíst. Většina z nás tak tyto znaky vnímá jako změť čar. V dnešním článku se zaměříme na oblíbené čínské znamení zvěrokruhu.

Proč jsou čínská znamení odlišná?

Je to z toho důvodu, že Čína je jiná kultura, která se navíc vyvíjela zcela izolovaně prakticky ještě do nedávna. Proto nikoho nepřekvapí, že čínská astrologie používá i svůj vlastní zvěrokruh (krysa, buvol, tygr, zajíc, drak, had, kůň, koza, opice, kohout, pes a vepř). V něm je každému roku přiřazeno jedno z dvanácti znamení (neboli zvířat). Ta se periodicky opakují a tak se ke správnému znamení musíte dopočítat. A aby to nebylo tak jednoduché v čínské astrologii se ještě používá tzn. elementy a náboje.

Čínská znamení jako dekorace na stěnu

Protože tento článek vychází na stránkách o trendech v bydlení přeskočíme astrologický význam (který je dobře popsán na jiných stránkách) a zaměříme se na dekorace. V poslední době si totiž lidé stále častěji pořizují svoje znamení ve formě samolepky na zeď. Získáte tak vkusný doplněk vašeho pokoje, který má zároveň hlubší význam.

Only registered users can comment.

  1. Tak ty znaky jsem uplne luxusni! To chci mit doma, skoda ze nemam vhodne misto :-)

  2. zrovna jsem se objednala pro celou rodinu, jsme ujeti na vse asijske :-)