barvy

Základem útulného domova je harmonie barev

Barvy provází naše životy na každém kroku a ovlivňují celkovou kvalitu života a prožívání. I to může být zásadní důvod, proč bychom výběru barevných odstínů do obydlí měli věnovat dostatečnou pozornost a nad jejich volbou pořádně přemýšlet.

V dnešní době existuje mnoho specializovaných obchodů, kde lze výběr barvy do bytu či domu zkonzultovat. I tak je ale třeba pamatovat na určité zásady, při jejichž dodržení nelze šlápnout při volbě teplých, studených či neutrálních barev vedle.

Kam patří teplé a kam chladnější barvy?

Obývací pokoj je místem, kde se schází celá rodina, kde se hostí návštěva a probíhají zde oslavy při různých příležitostech. A tak by se do této místnosti měli volit spíše teplejší barvy, nejlépe podzimní, které působí uklidňujícím a uvolňujícím dojmem. Patří sem tedy barvy, jako je meruňková, červenohnědá či rezavá.

Neméně důležitou místností je také kuchyň, popřípadě jídelna, kde se připravují lahodné pokrmy, dráždí se chuťové buňky a užívá se dobrého jídla. Proto se sem hodí teplé barvy, například žlutá, oranžová nebo červená, protože jsou velmi povzbudivé a podporující trávení.

Nebojte se barvy kombinovat, můžete pak koupit i vhodné dekorace.

Postel představuje nábytek, který je skutečně nepostradatelný, ostatně jako celá ložnice. Ideální barvou pro tuto místnost je zelená, která snižuje citlivost vůči hluku. Z hlediska relaxačního působení je pak vhodná modrá, s níž se lze uklidnit a lépe se tak oddat odpočinku a spánku.

Pokud budete brát v potaz zmiňovaná doporučení a budete je umět skloubit s vlastním vkusem a náladou, pak máte víceméně vyhráno. Budete mít jistotu, že se váš domov stane příjemným místem, do kterého se vždy budete vracet s nadšením a radostí.