Zelená střecha – souhra přírody a moderního bydlení

Bydlení dostává zcela jedinečnou podobu, protože už dávno nesymbolizuje pouze dům či panelový dům s prostorem pro parkování. Pokrokoví architekti jsou si velmi vědomi častého boje s nedostatkem místa a kromě funkčních místností hledají též možnosti, jak relaxovat. A napadlo je geniální řešení – odpočinek na střeše!

Zní to až bláznovsky, ale vaše střecha se dnes opravdu může proměnit v zahradu s trávníkem, keři, stromy a stejně tak záhonky s bylinkami. Ať už máte rovnou či šikmou střechu, nebo zvažujete novostavbu s maximálním využitím, vsaďte na něco nového, originálního a především praktického. Jak by se vám líbilo vstupovat bosou nohou z postele rovnou do měkké trávy a vychutnávat si klid v relaxační zóně, schované ve výšce a daleko od městského ruchu?

Extenzivní střechy pro život

Projekt zelená střecha může mít hned několik podob. Dáváte-li přednost klasice, vsaďte na intenzivní střechy vylepšující izolační vlastnosti vaší střechy. Tyto zahrady jsou tvořeny na pochozím podkladě, abyste si mohli navrhnout zahradu podle svých představ. Jestliže vás ale láká něco nového, otestujte nízkoúdržbové extenzivní střechy s tenkým souvrstvím. Tyto střechy jsou konstruovány tak, aby poskytly tepelné, zvukové i izolační vlastnosti. Dalším benefitem je zásadní vliv na mikroklima a nekonečná životnost.

Špičkový komfort pro uživatele

I tyto střechy se ale dají po dohodě upravit a navrhnout tak, aby se staly pochozími a splnily klientovy náročné požadavky. Nemusíte se obávat, že vás čekají hodiny zalévání, pokročilý zavlažovací systém a další izolace jsou nastaveny pro úsporu času a přitom maximální požitek z kusu přírody, který vám bude růst na střeše. V současné době patří oblíbené a intenzivně poptávané střechy model Alfagreen  Basic, jež je cenově dostupný a udělá z vašeho domova naprosto unikátní místo.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům, Nové trendy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.