Kdo nevlastní pilu, jako by nebyl

Jaro se nezadržitelně blíží a kromě grilování a lenošení na sluníčku nás čeká řada prací na zahradě. Mimo přípravy na hlavní letní sezónu je potřeba myslet už nyní na zimu a připravit si včas dřevo. Proto pokud stále nemáte svého favorita mezi špičkovým nářadím, právě teď máte skvělou příležitost pořídit veškeré potřebné vybavení online od předních výrobců. Ti se specializují na hobby nářadí vysoké kvality i profesionální vybavení do dílny či na zahradu.

elektrické pilyNejen práci s dřevem vám výrazně ušetří správná pila. Těch najdete v sortimentu hned několik. Ze základních typů lze jmenovat oblíbené elektrické pily, pro jejichž výkon stačí blízká zásuvka nebo tradiční motorové pily vhodné pro těžkou práci v lese či při těžbě dřeva. Vývoj jde ale dopředu a díky tomu koupíte i aku pily v moderním provedení a řadou atraktivních funkcí.

Bezpečný provoz pil

Elektrická varianta pily je snadno rozpoznatelná od konkurenčních modelů. Vyznačuje se totiž tichým, bezpečným provozem a zároveň snadnou údržbou. Při práci s tímto náčiním nezapomínejte používat ochranné pracovní pomůcky a vzhledem k tomu, že elektrická pila vyžaduje k fungování přívod elektrický zdroj, nepracujte s nimi na přímém dešti. Perfektní využití najdou ale ve vnitřních, krytých prostorách i poblíž domu nebo na stavbě a všude tam, kde máte v dosahu zástrčku.

Před nákupem motorové pily se soustřeďte na výkon a točivý moment. Bezpečnostní prvky garantují ochranu proti zpětnému rázu a prakticky okamžité zastavení řetězu díky brzdě. Motorové pily jsou ve většině případů vybaveny antivibračním systémem a automatickým mazáním řetězu, což výrazně snižuje opotřebení a naopak maximalizuje efektivitu práce s pilou. Podle výkonu se pak dále rozhodněte, zda pilu využijete při řezání palivového dříví, údržbu okolo domu, popřípadě řezání větví v lesích či snad řezání stavebních materiálů.

Pro vášnivé kutily

Technicky našlapané motorové pily se řadí k profesionálnímu vybavení, bez něhož se neobejdou odborníci a znalci opravdové kvality. Většina nadšenců domácího kutění motorovky ale nepotřebuje, a proto v nabídce nechybí aku pily s přesným řezem. Budete-li vybírat správně, najdete ideální model dosahující stejné kvality a výkonnosti jako náčiní do sítě. Zaručeně oceníte, že vám nikde nepřekáží kabel a máte tak dostatečnou pohyblivost. Komfortní aku pila slibuje řadu doplňkových funkcí. Podle druhu záběru si zvolte dokonalý model. Bude to přímočará pila, okružní pila nebo ocaska?

Péče o pilu se soustředí především na řetěz, který je potřeba udržovat ve stále zánovním stavu. U aku nářadí pak neopomíjejte pravidelné nabíjení, aby nedošlo k poškození homologované baterie. Pravidelný servis své nové pily zvládnete v pohodlí domova a výrazně tak prodloužíte její životnost i funkčnost.

Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Zahrada se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky. Publikováno | Autor: Kristýna Novotná

Komentáře nejsou povoleny.