zdroj: mija-t.cz

Zasklení balkónu vyřeší problémy, které vás možná trápí

zdroj: mija-t.cz
zdroj: mija-t.cz

Největší starostí vlastníků balkónů je fakt, že balkony lze využívat pouze za hezkého počasí. Balkony se mohou využívat například k relaxaci na čerstvém vzduchu, k sušení prádla nebo dokonce ke grilování. Ovšem hezké počasí je podmínkou. Klasické balkony totiž nebývají zasklené a jejich ochrana před deštěm je tedy minimální. Také mohou kdykoliv přiletět ptáci a všichni dobře víme, co mohou na balkonu zanechat. Zasklením balkonu se těchto problémů můžete zbavit jednou provždy.

Co je potřeba nejvíce promyslet

Nejdříve si musíte řádně promyslet, zda balkon využíváte natolik, že by se vám jeho případné zasklení opravdu vyplatilo. Nejedná se totiž o investici v řádech stokorun, ale tisícovek. V případě kvalitních technologií a skel se cena vyšplhá daleko přes 10 000 Kč. Pokud balkon využíváte jen zřídka nemusí se tato investice vyplatit.

Zasklení balkónů má podobný efekt jako zastřešení bazénu, kdy dosáhnete výrazného prodloužení sezóny a zvýšení vašeho komfortu

Pokud ovšem svůj balkon využíváte často, jedná se o správný krok. Správně zasklený balkon dokáže také minimalizovat tepelné ztráty. Pak se ještě musíte rozhodnout, jakou podobu bude váš zasklený balkon mít. Na našem trhu je velké množství druhů zasklení balkonů. Také nabídka firem, které se na realizaci zasklívání lodžií a balkónů zaměřují je velmi pestrá. Správný výběr je základem úspěchu.

zdroj: mija-t.cz
zdroj: mija-t.cz

Jaké jsou nejčastější druhy zasklení?

Pro zasklívání balkonů a lodžií se nejčastěji využívají dvě základní metody. Jedná se o rámový systém a bezrámový systém. V případě bezrámového systému se jedná o velmi efektivní a jednoduchou možnost zasklení. Výsledek je designově dokonalý a dokáže rozšířit a zkvalitnit obytnou plochu vaší domácnosti.

Při použití rámového systému jsou skla zasazována do hliníkových příček. Mohou být využita obyčejná skla nebo izolační skla. Výsledek zaručuje vysokou pevnost a odolnost. Pokud se tento systém spojí s kvalitním uzamčením, vzniká také velká ochrana před loupežemi. To ocení především vlastníci přízemních balkonů.

Only registered users can comment.

  1. Dlouhou dobu jsem se rozhodoval zda si mám nechat zasklít balkón. Jak se píše v článku, tak opravdu se nejedná o malou investice. V mém případě byla investovaná částka ještě vyšší než normálně, protože náš balkón má specifickou konstrukci. Postupem času však tuto investice rozhodně nelituji. Díky zasklení trávím více času na balkóně než v obýváku.