zdroj: shutterstock.com

Trampolína nesmí chybět na žádné zahradě

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Trampolína to už dávno není jen nářadí, které se využívalo pro tělocvik. Trampolíny se staly oblíbenou zábavou pro děti a dospělé a vidíme je na stále více zahradách. Pořídit si trampolínu, může být výhodné hned z několika důvodů. Jaké možnosti se v současné době nabízejí a proč o nákupu trampolíny uvažovat?

Zdravá zábava je největší výhodou!

Nákup trampolíny je nutné promyslet a zvolit správný typ. Vybírat je možné z různých druhů a velikostí, důležité jsou bezpečností prvky i materiál, ze kterého je vyrobena. Hlavním důvodem, proč uvažovat o nákupu trampolíny, je její zdravotní prvek. Trampolína je totiž skvělým pomocníkem k tomu, jak přimět děti k pohybu, který je bude bavit. Při skákání na trampolíně totiž dochází k posilování svalů celého těla.

Co se týče velikosti, na vaší zahradě může stát trampolína s průměrem až kolem 5 metrů. Tyto velké trampolíny nabízí dostatek prostoru i pro více dětí najednou. Při výběru trampolíny je rozhodující její nosnost. Pokud chcete, aby na trampolínu mohli i dospělí, vybírejte trampolíny s větší nosností. Platí, že čím větší trampolína bude, tím více zábavy si na ní můžete užít.

zdroj: lirashop.cz
zdroj: lirashop.cz

Bezpečnost je na prvním místě!

Při výběru trampolíny se soustřeďte na její bezpečností prvky. Trampolína by měla v první řadě mít bezpečností síť po obvodu, která zabraňuje vypadnutí. Můžete mít i horní ochranou síť. Nezbytné je také krytí pružin. Konstrukce trampolíny by měla být pevná a spíše robustní. Nejlepší jsou ocelové profily, které jsou i odolné proti korozi a zaručují tak dlouhou životnost. Stačí si vybrat sadu trampolíny s ochrannou sítí, které obsahuje vše důležité.

Věděli jste, že existuje i trampolína pro děti?

Při nákupu si dejte pozor také na to, jestli je možné k trampolíně dokoupit i náhradní díly. Skákací plachtu nebo pružiny je totiž nutné po čase vyměnit. K trampolíně byste si měli pořídit také schůdky, které zaručí bezpečný vlez. Ceny trampolín se dnes drží velmi nízko, středně velkou trampolínu o průměru 3,5 až 4 metry se základním vybavením je možné koupit i za 3500 Kč.