zahradní pergola

Zahradní pergoly, které si zamilujete

Posezení na zahradě je jedním z  nejkrásnějších druhů odpočinku, který si po náročném pracovním dni můžete dopřát. Ne každý den je však obloha úplně bez mráčku a i během krásného letního dne nás může překvapit drobná dešťová přeháňka. Pokud budete sedět pod svou zahradní pergolou, žádná změna počasí vás nerozhází.

Zahradní pergola jako doplněk domu a zahrady

Zahradní pergoly dnes již neodmyslitelně patři ke každému domu se zahradou či terasou. Jsou ideálním řešením, pokud se chystáte dopřát si kousek stínu pro ničím nerušené posezení. Pergoly vás ochrání před slunečními paprsky i deštěm, a navíc dobře vypadají. Pokud chcete zastínil svou terasu, ale nechcete se před slunečními paprsky schovat definitivně, existuje i pro vás ideální řešení. Jsou jím pergoly se stahovací střechou, která je ovládána motorem. Stačí stisk jediného tlačítka a můžete se opalovat. Když se blíží přeháňka, opět bez jakékoliv námahy pouze stisknete tlačítko a stahovací střecha vás před deštěm ochrání.

Dřevo nebo raději hliník?

Kromě nejrůznějších typů konstrukcí můžete vybírat také ze dvou oblíbených materiálů, kterými jsou dřevo a hliník. Volba závisí samozřejmě především na vašem vkusu. Určitě byste ale měli vzít v potaz také své finanční možnosti a ochotu o pergolou pečovat. Dřevěné pergoly jsou sice krásné, protože jsou vyrobené z přírodního materiálu, ale vyžadují dostatečnou údržbu. Bez té nebudou mít dlouhou životnost a po čase již nebudou dobře vypadat. Naproti tomu hliníkové pergoly jsou zcela bezúdržbové a budou vám sloužit dlouhou dobu bez jakékoliv speciální péče. Hliníkové konstrukce jsou velmi elegantní a stanou se příjemným doplňkem každého moderního bydlení.

Pergolu lze využít i během chladnějších měsíců

Chcete pergolou využívat i jindy než jen během teplých letních měsíců? Stačí dokoupit boční rolety a můžete si vytvořit jedinečnou zimní zahradu, která se stane příjemným útočištěm i během chladnějšího počasí.

Ptáte se, kde zakoupit kvalitní a funkční pergolu? Odpovědí je společnost ATYPY, která přináší na český trh ty nejkvalitnější dřevěné i hliníkové zahradní pergoly se stahovací střechou. Je jen na vás, kterou z pergol si vyberete. O vše ostatní se postarají u ATYPY.