zdroj: shutterstock.com

Velkoformátové obklady = jednodušší a rychlejší úklid

zdroj: shutterstock.com

Úklid koupelny patří mezi ty nejnáročnější úkony související s údržbou domácnosti. Vodní kámen, zaschlé kapky, usazený prach, to všechno jsou činitelé, co celý proces výrazně znepříjemňují. Vůbec největším problémem však bývají spáry mezi dlaždicemi. Myslete na to již při rekonstrukci či výstavbě bytového jádra. Ušetří vám to spoustu času.

Zaměřte se na spáry

Čím méně jich tedy je, tím lépe. Takového výsledku dosáhnete, když zvolíte obklady velkých formátů.

Velkoformátové obklady jsou nejen praktické, ale také vysoce moderní. Hodí se do větších i menších koupelen, nejlépe vypadají v kombinaci s rozměrově menšími typy. Díky nim je možné i staře vyhlížející prostor proměnit v trendy prostředí, kde bude každému dobře.

Tip: Do koupelny jsou ideální bodová svítidla.

Velké formáty jsou oblíbené nejen v koupelně

I když se v tuzemských domácnostech obkládají především zdi v koupelnách, výjimkou není ani zbylý prostor v interiéru, mimo praktického užití v kuchyních slouží obklady i jako nápaditá a funkční ozdoba, například v okolí kamen či krbu. Obvykle se jedná o formáty 30 x 60 cm a více. Snadno si tak asi dokážete představit, že spár vznikne na dané ploše opravdu minimální množství, které tak při úklidu dělájí minimální problémy.

Moderní velkoformátové obklady se snadno udržují

Z výše uvedeného tedy vyplývá jasná výhoda takto velkých dlaždic, a to již nastíněné jednoduché uklízení. Ta je u klasických formátů náročná. Ve spárách se zachycuje prach a špína a struktura tvrdé spárovací hmoty nedovolí jednoduché omytí či otření, po kterém by bylo vše opět zářivě čisté. Dobrých výsledků se obvykle dosáhne jen s využitím malých kartáčků a dostatkem trpělivosti. Je tedy zřejmé, že čím méně těchto obtížně čistitelných míst bude, tím rychlejší bude potřebný úklid.

Ať už vás uchvátí přednosti velkoformátových obkladů týkající se údržby, nebo vsadíte na jejich neobvyklý a originální vzhled, v každém případě proměníte vaši domácnost k nepoznání. Nebojte se velkých formátů, vypadají skvěle i v malé místnosti.