krabice

Užitečné obaly při stěhování

Rádi byste se stěhovali, ale máte strach, že by se během manipulace s nábytkem a ostatními věcmi mohla přihodit nehoda? Chtěli byste si pojistit, že se vašemu domácímu nábytku nic nestane? Tak právě pro vás jsou určeny obaly na stěhování!

Proč byste si měli pořídit obal na stěhování?

Obaly vám zaručí, že se během stěhování nic nerozbije, nepoškrábe nebo podobně znehodnotí. Druhů obalů je spousta, a tak se musíte pečlivě rozhodovat, který je vhodný právě pro vaši věc. K obalům byste měli přistupovat individuálně, protože pro každou věc se hodí jiná obalová technika, jinak se obaluje kniha a jinak porcelán. Na výběr máte většinou ze dvou možností a je na vás kterou zvolíte, buď speciální krabice (na oblečení, …) nebo raději větší a univerzální. Pak již stačí jen přelepit vhodným typem lepící pásky.

Co mi zajistí stěhovací služba?

Pokud se rozhodnete, že si stěhování ulehčíte a zvolíte si stěhovací službu, tak věřte, že výběr nesmíte podcenit. Kvalita se samozřejmě odvíjí i od ceny, ale platí, že každá dobrá stěhovací firma se věnuje obalové přípravě. V praxi to probíhá tak, že zkušený člověk vejde do místnosti a předem si rozmyslí, jak kterou věc uloží. Teprve až po této rozvaze dojde k samotnému stěhování.

Na obaly mohu vyzrát i své pomoci!

Rozhodnete-li se pro stěhování své pomoci, pak věnujte čas rozmýšlení a chystání, protože pokud se do toho vrhnete bez hlavě, nemusíte ve finále ušetřit téměř nic. Obaly jsou samozřejmě dostupné všem. Existuje obrovské množství firem, které obalovou techniku zapůjčují za poměrně nízkou cenu, vzhledem k hodnotě materiálu. Tyto krabice nejsou určeny na jednorázové použití, a proto bývají bytelnější.

Jak obaly vlastně vypadají?

Pod pojmem obal na stěhování si můžete představit téměř cokoli, jde většinou o velké papírové krabice, do kterých ukládáte nábytek a stejně tak malé pěnové kuličky, kterými můžete vycpat například vázy a podobně.

Existují i specializované balící firmy

Pro ty náročnější z nás je možné den před stěhováním zkontaktovat firmu, které stačí jen několik hodin před samotným stěhováním na to, aby přivezla správné obaly, a zabalení zajistí za vás.