povleceni-bonatex

Hledáte luxusní povlečení? Máme pro vás pár tipů

Hledáte něco, co by oživilo a prozářilo vaši ložnici? Máte rádi drahé věcí, které na první pohled vzbuzují dojem, že jde o velice kvalitní záležitost? Pokud ještě nemáte luxusní ložní prádlo, pak neváhejte a vybírejte!

Co si pod pojmem luxusní povlečení představit?

Jde o ložní prádlo, které je vyrobeno z jedinečného a kvalitního materiálu. Nutno říci, že se nejedná o nijak levnou záležitost, na druhou stranu však může jít o doplněk, který naprosto změní auru vaší ložnice. Luxusní povlečení vám tak může změnit život k lepšímu, vždyť v posteli strávíte třetinu vašeho života!

Kolik druhů luxusního povlečení existuje?

Mezi ty nejznámější druhy patří samozřejmě hedvábí a bavlněný satén. V dnešní době jdou metody úpravy materiálu stále kupředu, a tak není divu, že nové trendy se dostaly i do tohoto oboru, příkladem takového trendu je třeba povlečení obohacené o bambus.

Luxusní povlečení obohacené bambusem

Máme například ložní prádlo z hedvábí, které je ještě navíc obohaceno bambusem. Nejdůležitější vlastnost bambusu je především v jeho hebkosti a v tom, jak příjemně působí na lidskou pokožku. Bambusové povlečení má, ale ještě spoustu dalších výhod, tak například je velice odolné a pevné, takže má dlouho životnost. Ani v údržbě není problém, protože jej můžete prát v pračce na čtyřicet stupňů a navíc i žehlit.

A co hedvábný satén?

Výhoda hedvábného saténu je jasná, je prostě překrásný a budí dojem, že se nenacházíte ve vaší ložnici, ale v nějaké pohádkové ložnici. Satén je sice na údržbu trošku náročnější, ale na trhu je celá řada ošetřovatel, které vám práci značně ulehčí.

Výhody bavlněného saténu

Bavlněný satén se vyznačuje především dlouho životností a tím, že je poměrně kvalitní a nepotřebuje žádné velké ošetřování a údržbu. Navíc je bavlněný satén příjemný k pokožce, a proto velice oblíbený. Bavlna na výrobu povlečení se musí česat, takže toto povlečení na postele se vyznačuje i překrásným leskem. V podstatě jsou tak omezeny nevýhody, která má bavlněné povlečení a naopak ty pozitivní zůstaly zachovány.