byt

Vybíráme kuchyňské stoly a židle

Podle čeho vybírat kuchyňský stůl a židle? Jaké materiál máme? Na co se mám především soustředit? Jak si vybrat kuchyňský nábytek, aby se mi hodil do kuchyně a navíc byl i pohodlný? Na tyhle otázky vám odpoví náš článek.

Podle čeho vybrat jídelní stůl?

Správný stůl je základ každé kuchyně a dalo by se říct, že tvoří i ducha této místnosti, proto by jste se na jeho výběr měli soustředit nejvíce. Existuje obrovské množství druhů a materiálů, základem je ovšem to, aby vám vyhovoval, aby jste se u něj nehrbili ani příliš nenatahovali.

Dalším faktorem výběru je i to, aby vám byl stůl příjemný na pokožku, netlačil a podobně. Materiálů, ze kterých se vyrábí jídelní stoly, je opravdu celá řada, mezi ty nejoblíbenější patří dřevo, jeho imitace a oblíbené jsou i skleněné desky jídelních stolů.

Chcete vaši jídelnu ozvláštnit? Pověste si na stěnu pěkný obraz a nemusí to být zrovna picaso. I v obchodních řetězcích IKEA, apod. naleznete spoustu vkusných obrazů.

Proč rozkládací stůl?

Na úvod nutno říct, že doba se pohnula i v ohledu na rozkládací jídelní stoly, už totiž nejde o nic monstrózního, z čeho by byly vidět mohutné panty a podobně. Dnešní rozkládací stoly jsou elegantní mnohdy ani nepoznáte rozdíl od klasických jídelních stolů. Jejich výhoda spočívá v tom, že pokud přijde návštěva, stačí pouze rozevřít stůl a hned máte o dvě nebo více míst k pohodlnému usazení hostů navíc.

Jak vybírat židle?

U výběru židlí by jsme se měli hlavně ohlížet na to, jaký máme stůl, protože židle (neboli jedálenské stoličky) přeci jen působí spíše doplňkově. Druhů židlí je hromada a od toho se odvíjí i cena. Pokud hledáte jen obyčejnou židli z obyčejného dřeva, bude vám stačit jen nějaká ta stovka korun. Můžete se ovšem rozhodnout, pro skutečně přepychové židle, potáhlé čalouněním a podobně.

Nad stolem by nemělo chybět osvětlení, ideální jsou velké stropní lampy.

Ceny těchto židlí mohou být i v řádech tisíců. Při výběru dbejte i na okolnosti, protože kupovat drahé čalouněné židle v domácnosti se třemi dětmi, nemá příliš smysl. Na trhu jsou k dostání i materiály, které jsou přímo určeny dětem.