zdroj: shutterstock.com

Topit elektřinou je trendem v moderních domácnostech

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Elektrické vytápění může v mnoha případech nahradit jiné způsoby topení, jako je teplovodní vytápění nebo topení na tuhá paliva, které není příliš ekologické. Způsobů, jak lze topit elektřinou existuje samozřejmě několik. Stačí si tedy pouze vybrat to správné elektrické topení, které vám bude nejvíce vyhovovat.

Za vytápění se ročně vynakládají nemalé částky z rodinného rozpočtu, proto se každý logicky snaží najít takové řešení, které mu umožní mít doma příjemně teplo, i když venku udeří třeskuté mrazy, ale současně nebude muset platit příliš mnoho. Možná jste už také slyšeli o akumulačních kamnech.

Jedná se o elektrická topná tělesa, která jsou vybavena uvnitř silně akumulační jádrem ze speciálních materiálů. Toto jádro je schopné do sebe střádat tepelnou energii, kterou získá připojením k elektřině. Teplo, které jádro nastřádá, pak mohou akumulační kamna postupně předávat do okolního prostoru.

Akumulační kamna je nejlépe napojit v místech, v kterých lze čerpat přebytkový levný noční proud. Při čerpání nočního proudu se pak mohou kamna velice levně nabíjet a střádat teplo, kterým pak mohou po delší dobu vytápět prostory. Tím se jedná o velmi úsporné řešení vytápění.

Vyplatí se používat přímotop?

Stále využívanou možností elektrického topení, ovšem spíše přídavného jsou nejrůznější elektrické přímotopy. Mohou být halogenové, s větrákem nebo s tyčovým zdrojem. Přímotopy mívají ovšem obvykle docela vysokou spotřebu elektrické energie, aby byly schopny co nejefektivněji vytopit prostor za krátkou dobu.

Proto se jejich používají hodí například do málo využívaných místností, kde by se neustálé vytápění nevyplatilo. Přímotopem je rychle vyhřejete na požadovanou teplotu pouze v případě, že je budete chtít aktuálně používat.