zdroj: shutterstock.com

Proč si matraci s paměťovou pěnou zamilujete?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Současný trh je rozmanitý a nabízí celou řadu matrací, které se liší výrobním materiálem a vlastnostmi. Velmi oblíbené jsou levné matrace s paměťovou pěnou, kterou si zamilujete i vy. V dnešním článku se podíváme, proč jsou tyto matrace v moderních ložnicích tak populární.

Paměťová pěna je poměrně mladý umělý materiál, který se vyrábí z měkké viskoelastické pěny. Na rozdíl od přírodních materiálů má tato pěna celou řadu vlastností, které jiný přírodní materiál nemůže nabídnout.

Proč je paměťová pěna oblíbená?

Paměťová pěna se používá k výrobě nejen matrací, ale i polštářů. Matrace s paměťovou pěnou se mohou pyšnit ojedinělými vlastnostmi. Jsou vzdušné, regulují teplo a také odpařují vlhkost, kterou produkuje vaše tělo během spánku. Matrace se vyznačují svou pružností, díky níž mohou nabídnout páteři správnou oporu. V matracích se neudržují žádní roztoči, ani bakterie, a tak si je zamilují i alergici. Nadchne vás v neposlední řadě snadná manipulace s matracemi, která je dána jejich nízkou hmotností.

Matrace s paměťovou pěnou lze umístit na pevný i polohovatelný rošt

Matrace s paměťovou pěnou se vyznačují tím, že nevyvíjí tlak na tělo. Nemusíte se tedy obávat toho, že se ráno probudíte rozlámaní a s bolestmi zad, ba naopak. Tento typ matrace předchází bolestem v oblasti páteře, kyčlí a ramen.

Vrstva paměťové pěny, zdroj: matracin.cz
Vrstva paměťové pěny, zdroj: matracin.cz

Zlepšete kvalitu svého spánku

V současné době jsou matrace s paměťovou pěnou velmi oblíbené a koupíte je v akční nabídce matrací již od 2 200 Kč. Ale tento typ matrace má nejen své příznivce, ale i odpůrce. Nemůžeme jednoznačně říct, že matrace s paměťovou pěnou jsou vhodné pro všechny. Ale je jisté, že spousta uživatelů, která přešla ze své staré matrace na novou matraci s paměťovou pěnou, si nyní svůj spánek pochvaluje.

Než si tedy matraci koupíte, zajděte do obchodu, vyzkoušejte ji, poležte si na ní, abyste věděli, jak se vám na ní bude spát. Jedině tak zjistíte, zda vám bude vyhovovat či nikoliv. Případně nakupujte matraci v těch obchodech, kde vám již umožní do určité doby vrátit.

Only registered users can comment.