zdroj: shutterstock.com

Skleněné obklady se pomalu začínají prosazovat v kuchyni

zdroj: shutterstock.com

Už jsou pryč doby, kdy byly neoddělitelnou součástí kuchyně obklady v podobě mozaiky, tradičních čtvercových a širokoúhlých dlaždiček. V současné době je na trhu k dostání pestrá škála stylů a dekorů, a tak není až tak snadné vybrat tu nejideálnější variantu. Preferujete-li čisté linie a minimalismus, potěší vás, že už dávno nejsou obklady pouze keramické. V dnešní době se do moderních kuchyní začínají prosazovat skleněné obklady. Jaké jsou jejich výhody?

Moderní jsou skleněné tabule

Nejnovějšími trendy interiérového návrhářství jsou skleněné tabule. Architekti mají sklo v oblibě, a proto se uchytilo i v kuchyni. Jedná se v podstatě o průhledné desky, které jsou ideální volbou do kuchyně, která je propojená s obývacím pokojem. Díky skleněné desce je docíleno harmonie tak rozmanité místnosti.

Skleněné obklady zakoupíte například ve sklenářství Brno

Stěnu za kuchyňskou linkou můžete vymalovat na pestřejší barvu, a pak ji opatřit sklem. Nebojte se skleněnou desku nainstalovat také za varnou desku, protože sklo snese výkyvy teplot až 300 °C.

Moderní skleněný obklad, zdroj: shutterstock.com

Snadná údržba

Údržba skleněných obkladů je jednoduchá a rychlá. Dlaždice, které měly řadu hůře udržovaných spár, se čistily těžko a zdlouhavě. Tomu je díky celistvé a hladké ploše konec. Skleněné desky jsou snadné na údržbu a neztrácí ani na estetické stránce.

Matelac nebo Lacobel

Praktickým a zároveň zajímavým řešením je barevné sklo označované Matelac. Může se pyšnit matně saténovým vzhledem. Z jedné strany je sklo opatřeno matovaným nástřikem vysoce kvalitní kyseliny a druhá strana je lakovaná.

Materiál Matelac se používá při výrobě dveří šatních skříní a také nábytku, včetně toho kuchyňského. V základní nabídce najdete dvanáct odstínů barev. Chcete-li širší paletu barev, potěší vás lesklá skla zvaná Lacobel. Matelux je průsvitný a má saténový povrch, kdežto Lacobel je neprůhledný a má zářivý vzhled.

Jaké je cena tohoto moderního materiálu?

Cena vás příjemně překvapí, protože se v běžné kuchyni pohybuje v rozmezí 5-7 000 Kč (výška skla 50 cm a délka 500 cm). Oproti obkladům ušetříte za montáž, která je výrazně jednodušší než u klasických obkladaček.