zdroj: lepime.cz

Životní styl Feng Shui ve vaší ložnici

zdroj: lepime.cz

Doby, kdy jsme si volili druh a polohu nábytku jen podle dispozic bytu nebo domu, jsou už dávno pryč. Jedni hledí na barevné ladění, další se zaměřují na celkové působení. Někteří vyznávají filozofii Feng Shui. Dnes si řekneme něco o tom, jak mohou síly Feng Shui ovlivnit naše (ne)spokojené spaní.

Co je vlastně Feng Shui

Feng Shui (česky Feng-šuej), tradiční čínské učení o správném rozložení sil a energií, vyvolává v jedné skupině potutelný úsměv a ve druhé skupině údiv a zájem. Podle tohoto učení je optimální takové rozestavění nábytku, díky kterému mohou energie v obytných místnostech volně a bez překážek plynout.

Spěte spánkem spravedlivých

Váš spokojený život začíná jistojistě v ložnici, ve vaší posteli, kde noc co noc čerpáte síly na další den. Právě proto by se moudro skryté ve Feng Shui nemělo opomínat právě v této místnosti. Protože je manželská postel základem každé ložnice, při rozvrhování nábytku dbejte především právě na její polohu.

Základní pravidla pro polohu vás a vaší postele

  • Mějte vždy za hlavou pevnou zeď
  • Pokuste se postel natočit tak, abyste z ní měli výhled na dveře a abyste měli nohy směrem ke dveřím
  • Neležte hlavou přímo pod oknem nebo pod zkoseným stropem

Jak si kdo ustele…

Když již máte vhodně umístěnou postel začíná optimální výběr postele. Měla by být pohodlná a přizpůsobit se vašemu tělu. Ideální je zvolit laminátový rošt, který kopíruje tvar vaší páteře. Matrace by neměla být příliš tvrdá, při výběru se můžete řídit těmito tipy.

Ve svém budování dokonalého místa na spaní se věnujte i nejbližšímu okolí postele. Nad a pod postelí je vhodné nemít vůbec nic, vyhněte se spaní s hlavou těsně u elektroinstalace či vodovodních trubek.

Šikmé stěny nad postelí nejsou vhodné, zdroj: shutterstock.com

I noční stolek, který snad v žádné ložnici nechybí, má svá pravidla, např. by na něm nemělo být nic zbytečného, co by nás rozptylovalo.

Kam ukazuje střelka

Víte, že náš spánek dokonce ovlivňuje i to, k jaké světové straně hlava směřuje? Hlava k severu přináší uklidnění, poloha hlavou k jihu je naopak aktivující. Spánek s hlavou na západ podporuje kreativitu a na východ rozvoj.

Proti gustu…

Zkuste ještě doladit barvu a materiál postele, abyste byli zase o krůček blíž ke kvalitnímu spánku. Základním pravidlem je zde lidový výrok „proti gustu žádný dišputát“. Každý si může vybrat, co je mu příjemné, případně doladit podle rozboru čtyř pilířů Feng Shui.

Jednoduché zařízení ložnice dle Feng Shui, zdroj: shutterstock.com

Kdo vám brání ve spánku

Zabijáci spánku – geopatogenní zóny, kterým je nejlepší se vyhnout, leč ne vždy to jde. V takových případech, kdy opravdu není jiná možnost rozložení, se dají využít ještě odrušovače, ale už to není to pravé.

Feng Shui nezaručuje zázraky

Pokud se stále ještě ráno necítí úplně čerství, zkuste se zamyslet nad tím, v jakém rozpoložení chodíte spát, protože i to hraje velmi důležitou roli, kterou ani Feng Shui nedokáže sehrát za vás.

Pokud jste se rozhodli vystavět svou ložnici podle učení Feng Shui, přejeme vám mnoho štěstí a příjemnější, ničím nerušený spánek.

Zdroj: Feng Shui ve vaší ložnici

Only registered users can comment.

  1. Jak se stavi tato filozofie k samolepkam na zed, ktere jsou v obrazcich hodne vyuzity?