zirafa

Samolepky na zeď – jednoduché dekorace za hubičku

Přijde vám váš dům pořád stejný? Chtěli byste něco nového a originálního? Rádi byste svůj dům vyzdobili, za co nejnižší cenu a přesto vkusně? Tak právě na vás čekají nejrůznější druhy samolepek, kterými si poměrně snadno zkrášlíte vaše bydlení.

Jak nám mohou samolepky zjednodušit život?

Většina z nás si pod slovem samolepky představí klasické nálepky, které mají nejraději děti a zdobí si s nimi poličky a podobně. Doba ovšem v tomhle ohledu pokročila a samolepky si dnes nakupují také dospělý. Jedná se totiž o to, že si například obývací pokoj můžete doladit nejrůznějšími barevnými verzemi samolepek, můžete si vedle gauče klidně umístit palmu nebo starožitné křeslo. Motivů je prostě spousta a fantazii nejsou kladeny žádné meze.

Samolepky na zeď ocení i lidé, kteří mají děti a to především pokud jsou jejich děti velice hravé a snaží se místnosti v domě upravit vlastními silami. Pokud se jejich dílo příliš nevyvede, stačí na postižené místo použít samolepku a nemusíte se vůbec obtěžovat s pokojovými barvami.

Nejoblíbenější motivy samolepek na zeď

Co přináší dětské samolepky na zeď?

Samolepky na zeď ocení i samotné děti, protože si mohou svůj pokojíček doladit podle vlastních představ. Trh se samolepkami je doslova přecpán dětskými motivy, najdete zde draky, prince, princezny, nejrůznější pohádková stvoření a zvířátka. Samolepky mohou být i poučné, protože se vyrábějí ve formě abecedy, čísel, ve stylu naučných stezek a podobně.

Kolik taková věc vlastně stojí?

Ceny samolepek se různí podle motivu a velikosti. Nutno ovšem dodat, že ve srovnání s malířem, který by vám měl takové dílo tvořit ručně, jsou ceny směšné, pohybují se v řádech stovek korun a zaleží i na firmě, která samolepky nabízí.

Jak dlouho samolepka vydrží na zdi a jak ji udržovat?

Životnost samolepky je dlouhá a zpravidla vydrží mnoho let. Samolepky jsou totiž potaženy folii, takže je můžete umývat dle libostí a jejich povrch zůstane nezměněn.

Na fotografii je použit motiv Žirafí hlava ze stránek www.lepime.cz