Šatní skříň Samanta zdroj:www.nabytek-aldo.cz

Jak vyzrát na šatní skříně?

Co si budeme namlouvat, šatní skříně rozhodně nejsou tím, čím bychom se chlubili. Je to nutná součást každého bytu, pokud nemáme šatnu. Nicméně náš článek je právě o tom, jak vybrat vhodnou skříň do vašeho bytu.

Říká se, že úložného prostoru není nikdy dost. To platí dvojnásob, pokud bydlíte v bytě. Pak je důležité váš prostor využít co nejlépe. Vhodnějším uspořádáním skříní lze získat až o polovinu více místa! Z tohoto pohledu se jako nejideálnější řešení jeví vestavěné skříně na míru. Můžete tak využít na maximum váš atypický tvar místnosti nebo vaše skříně mohou být sahat až ke stropu.

Zmenšení místnosti kompenzujte zrcadly

Zmenšila se vám místnost díky skříním? Možná by váš prostor výrazně opticky zvětšilo využití zrcadel nalepených na dveřích od skříní. Toto řešení se hodí zejména do úzkých chodeb či vstupních hal. Má to i praktické využití, kdy můžete překontrolovat váš vzhled při odchodu z domova.

Rozmístění věcí si naplánujte předem

Málokdo přemýšlí o využití skříně hned při koupi. To je určitě chyba! Často pak až doma zjistí, že by například potřeboval více prostoru k zavěšení košil či halenek. Ideální způsob skladování většiny oblečení je totiž ramínko. Vaše oblečení tak nebude pomačkané.

Výhodou je koupě šatní skříně v sestavě

Pokud plánuje umístění skříní do ložnice. Doporučujeme koupit skříně, manželskou postel a noční stolky jako sestavu. Často tak ušetříte, ale zároveň máte jistotu, že všechny prvky budou k sobě perfektně ladit. Šatní skříně lze zakoupit i v sestavě do obývacího pokoje.

Ideální řešení jsou vestavěné skříně či šatna

Nejlepší skříně jsou žádné skříně. Do staršího bytu či domu je vhodné nechat si vyrobit vestavěné skříně na míru. Pokud stavíte nový dům – nezapomeňte na šatnu! Ušetříte si tím mnoho starostí.

Only registered users can comment.

  1. Prave stavim novy dum a podobny problem jsem resil presne stejne – mistnosti urcenou pro satnu. idealni reseni