posuvne-dvere

Posuvné dveře pomáhají řešit nedostatek prostoru

Každý, kdo se potýká s problémem zvaným „nedostatek prostoru“, jistě hledá možnosti, jak si doma co nejvíce pomoci. Možná si to neuvědomujete, ale i dveře zabírají zbytečně moc místa, které by mohlo být využito smysluplněji, kdyby tam právě dveře nebyly. Nechcete-li však problém řešit jejich vysazením, poohlédněte se po posuvných dveřích, které jsou výborným řešením.

Posuvné dveře zažívají svůj boom. Není to ale nic překvapivého, vždyť kdo by nechtěl svůj dům či byt zbavit přebytečností, které ale mají svou danou funkci? Obzvlášť prosklené posuvné dveře přes které prochází světlo ze svietidla vypadá opravdu luxusně. Chcete je mít také doma? Existují dvě řešení.

Do pouzdra, nebo na stěnu?

Posuvné dveře mohou být řešeny instalací do pouzdra, nebo montáží tzv. na stěnu. Co to znamená? V prvním případě jde o nejúspornější způsob řešení, protože se zasouvají do předem zazděného stavebního pouzdra. Druhý typ ocení všichni, co nemají možnost do stavby zasahovat. Posuvné dveře na stěnu se, jak už z jejich pojmenování vyplývá, zasouvají ke stěně. Jsou tedy uchyceny povětšinou do kastlíku, který je instalován na vrchní hraně dveřního prostoru. Tím, že jsou venku a nezasouvají se do zdi jako první uvedený typ, mohou být například i lamelové nebo harmonikové. Mohou být použity i drevené dvere. V takovém případě se dveře při otvírání daným systémem „rolují“ a skládají.

Chystáte zatepľovanie vašeho domu?

Posuvné dveře jsou velmi zajímavým dispozičním řešením, jak zbytečně nezasahovat používáním dveří do prostoru místnosti. Příjemným bonusem je ale i skutečnost, že takové dveře jsou opravdu moderní a stylové.