lampicka-na-obraz

Designová svítidla – symbol moderního bytu

Stále více se architekti při návrhu interiérů začínají zaměřovat na zajímavá designová svítidla. Vystupují jako takový šperk v místnosti. Působí luxusně a dodají vašemu bytu nadčasovost. Designová svítidla jsou v podstatě umělecká díla, která se vyrábí buď na zakázku nebo v malých sériích.

Kvalitní designová svítidla v běžném obchodě nekoupíte

Říká se, že vyjímka potvrzuje pravidlo, ale v běžných obchodech se opravdu většinou setkáte jen s běžnými masovými značkami, které se vyrábí daleko od nás. Tyto svietidlá a lampy sice musí splňovat všechny dané normy, ale neudělají vám žádnou velkou parádu až na vyjímky. Design totiž není u nich na prvním místě a tyto světla tak nelze označit za designová.

Designové svítidlo vynikne pouze ve vhodně navrženém interiéru – doporučujeme využít služeb bytového architekta.

Mezi obyčejným a designovým světlem je obrovský rozdíl – je to jako při výběru obrazu. Můžete si pořídit běžný tištěný obraz vyráběný po tisícových sériích nebo originál. Většina zřejmě zvolí běžný, a právě proto designová světla nikdy nebudou působit tuctově. Designové svítidlo se dá považovat za umělecké dílo. A je jedno jestli jsou to lampy, nástěnná či stropní světla, venkovní osvětlení, atp.

V čem se liší designové světlo?

Designové svítidlo je především originál, který se vyrábí v malých sériích, někdy dokonce na zakázku. Zpravidla má konkrétního autora. Tento autor vám ke svítidlu poskytne informace o tom, proč ho navrhl právě tímto způsobem a zároveň do jakých prostor se nejlépe hodí. To je hodně důležité, protože je poměrně časté, že vaše budoucí designové svítidlo se vám v první chvíli nebude líbit – je důležité si k němu najít cestu.

Taková svietidlá samozřejmě nejsou levnou záležitostí a záleží tedy na vašich finančních možnostech. Jak jsme již psali výše, i mezi běžnými svítidly občas naleznete zajímavý kousek. Stačí mít trpělivost a nebrat hned první kousek.