vlasy

Jaké jsou výhody a nevýhody nakupování na internetu?

Nebaví vás běhat po obchodech? Nechcete přebírat v obchodech desítky a desítky různých druhů podobného zboží? Nelíbí se vám, když vás prodejce zahrnuje přehnanou pozorností a obletuje vás ze všech stran? Jestli ano, tak nakupování na internetu je pro vás ideální volbou, ale pozor! Nákup přes internet má i svá úskalí!

Výhody internetového nakupování

Výhody internetového nakupování jsou jasné. Především vybírat můžete doma a nemusíte nikam chodit, můžete si vybírat mezi nejrůznějším druhem zboží bez toho, abyste si museli brát dovolenou a zahazovat těžce našetřený čas.

Nebudete postávat ve frontách jen proto, abyste se dozvěděli, že zboží není zrovna na skladě a že musíte nějakou dobu čekat a v žádném případě se nestane, že se nedočkáte, protože na internetu vidíte jaký je stav zboží i vaší objednávky. Nespornou výhodou je i cena, protože až na výjimky je zboží umístěné na internetových stránkách prodáváno levněji.

Dalším zásadním plusem je to, že internetové firmě již v dnešní době platí určitý počet lidí, kteří celý den sedí u počítače, jsou připojeni na Icq nebo jinou síť a zodpovídají vaše dotazy. Na závěr ještě jedna dobrá zpráva, všechny internetové ochody jsou totiž povinny v případě zákazníkovy nespokojenosti do čtrnácti dnů zrušit objednávku a vrátit vám peníze.

Nevýhody internetového nakupování

Nakupování přes internet má bohužel i zásadní rizika. Před koupí zboží si jej nemůžete osahat, většina internetových obchodů sice nabízí celkem obstojný popis a fotografie, ale pravda je, že již spousta lidí doplatila na to, že si neumějí představit kolik je1,2 metrukrychlových a tak dále.

Další špatnou zprávou je i poštovné a balné, protože pokud nejde o skutečně drahé zboží ( a ani v tomhle případě nejde o pravidlo) musíte zaplatit poště nebo jiné společnosti za doručení.