rozkládací křesla

Safari i do vašeho domova

Že jste měli v plánu zajet si na safari v Africe, ale covid vám plán doslova zmařil? Možná jste se rozhodli nakoupit si alespoň nějaké doplňky do bytu ve stylu afrických zvířat, které byly alespoň malou útěchou. A možná nad takto výraznými doplňky známí jenom ohrnuli nos s tím, že se to do moderní domácnosti nehodí. Ve skutečnosti se ale pořádně spletli, protože safari styl bude kralovat příštímu roku. 

Příští rok ve znamení Afriky

Není tajemstvím, že se každým rokem mění trendy ve světě bydlení jako na běžícím pásu. Zatímco některému roku dominují spíše tlumené barvy a neutralita jako taková, v jiném roce to rozjede pořádná porce extravagance. A dalo by se říct, že po posledních trochu konzervativnějších měsících nastupuje právě ona exotika. A tou je safari styl, který se může promítnout na sedacích vacích i rozkládacích křeslech.

Nadšení z něj budou všichni ti, kteří nemají rádi neutralitu, konzervativnost, nudu anebo tradiční bílou barvu, která dominuje většině nejen českých domácností. 

Safari styl se vyvinul v USA

Nabízí se ale otázka, kde se tento netradiční styl bydlení vlastně vzal? Z dostupných pramenů vyplývá, že vznikl ve Spojených státech, konkrétně na jihozápadě USA, a to v malebné oblasti Palm Springs. Čili ti, kteří se domnívali, že pochází z Afriky, se v tomto případě spletli. 

Zdejší oblasti se pyšní velmi silnou konotací inspirovanou pouští, což právě bylo důvodem vzniku netradičního stylu. Definují ho především zemité odstíny teplého charakteru, které se kombinují s hřejivými materiály, ať už je to dřevo, šňůry nebo těžké látky či kůže. To všechno se kombinuje do světle zbarvených stěn.

Obecně mluvíme o velice moderním, svěžím stylu, který podtrhne stylovost majitele domácnosti. Velmi často nachází cestu do domů, kterým dominují organické formy, jako jsou půlkruhy nebo oblouky. Ty v člověku mohou evokovat tradiční pouštní architekturu či jiné podobné motivy pouštních oblastí.