starožitný nábytek

Starožitný nábytek oživí každé moderní bydlení

Moderní bydlení, to neznamená nutně tvarově jednoduchý nábytek sladěný v jedné barvě. Dodejte svému bydlení „šmrnc“ a pořiďte si funkční a elegantní starožitný kousek, který vaše bydlení povznese na zcela jinou úroveň.

Starožitné neznamená nutně rozměrné

Pokud jste se rozhodli pro oživení svého stávajícího moderního bydlení starožitným artiklem, věřte, že nemusíte pořizovat nutně velké rozměrné kusy nábytku. Stejného efektu jako s historickou skříní docílíte také s obrazem z dob dávno minulých.

Kolik kusů historického nábytku je akorát?

Jak se říká: „Někdy méně znamená více.“ Nesnažte se proto do jedné místnosti umístit příliš mnoho kusů historického nábytku. Každé období se vyznačuje různým stylem zdobení. Měli byste si však pohlídat, aby byl v jedné obytné místnosti nábytek z jednoho historického období.

Moderní a starožitné vedle sebe

Stejně jako je široký výběr materiálů a dekorů moderního vybavení do domácnosti, tak pestrá je nabídka starožitností na trhu. Jak však vhodně sladit nové se starým?

Vsaďte na kontrast podobně jako profesionální bytoví architekti. A tím nemyslíme jen barevný… Vždyť už sama skutečnost, že se u vás setkávají různá období, je fascinující.

starožitná komoda

Velmi působivě vypadá třeba starožitná komoda, která zastane funkci televizního stolku. Zaujalo vás křeslo ve stylu „ušák“. Už si představujete, jak v něm budete relaxovat, ale vůbec se vám nesedí jeho potah? Není nic snazšího než ho nechat nově očalounit tak, aby ladil s vaším stávajícím nábytkem.

Možností, jak sladit moderní a starožitné věci, je nepřeberné množství. Popusťte uzdu fantazii.

Kde koupit starožitný solitér do domácnosti

Zajímá vás, kde koupit starožitný solitér do domácnosti? Doporučujeme vyzkoušet starožitnictví ve vašem okolí. Pokud vás neosloví žádný z vystavených kousků, nabízejí některé společnosti možnost dovozu starožitného nábytku ze zahraničí.

Další možností jsou „vody internetu“, kde si můžete prohlédnout nabídky jednotlivých společností ještě před jejich osobní návštěvou.