povlečení

Záclony na malá i velká okna

Když se rozhlédnete po své domácnosti, jistě vás během malé chvilky napadnou některá řešení k vylepšení interiéru. Velkou službu vám vždy udělá bytový textil, který dnes seženete v tolika variantách, že si vybere skutečně každý. 

Inspirace není nikdy dost

Změna interiérových doplňků se vůbec nemusí odvíjet jen podle vaší fantazie, pokud vás momentálně nic nenapadá. Pomoc najdete kdekoliv kolem sebe, ale nejvíc například přímo u největšího prodejce záclon a kompletního bytového textilu, kde si stačí prohlížet novinky a prodejní hity, abyste si řekli, že právě tyhle záclony, povlečení a závěsy budou ve vaší ložnici vypadat naprosto famózně. Jakmile pěkně vyzdobíte svá okna, nikomu neunikne, jak se celý prostor proměnil. Vůbec se nemusíte upínat k dlouho používané klasice s látkovými obdélníky.  V dnešní době seženete nejrůznější vzory a materiály. K trendům rozhodně patří záclony sahající až k podlaze, ale i naopak velmi krátké, které nijak nezabraňují prostupovat světlu do pokojů. Pokud máte doma malá okna, můžete pomocí dlouhých záclon docílit dojmu, že jsou vyšší než ve skutečnosti. 

Ideální spojení záclon a závěsů

Užijete si doslova magického spojení, jakmile dobře sladíte záclonu a závěs. Úvazy na závěsy zjemní jejich mohutnost, když si je připevníte k velkým oknům. Úvazy mohou být realizovány ozdobně, a to nejen na stranách, klidně i uprostřed prostoru se záclonami. Dalším jednoduchým řešením je využít dlouhých pruhů závěsů, které mohou být lesklé, lehké a z průsvitné látky. Stačí je sepnout a vykasat, abyste stvořili krásné prostředí. Šitím se dnes nemusíte zdržovat, existují i hotové záclony, kterým nechybí řasící stužka a pevné či zapošité okraje. Po zakoupení je stačí nařasit podle potřeby a pověsit na okno. K velmi oblíbeným patří provázkové druhy, které se dají snadno upravovat.