zdroj: shutterstock.com

Rustikální nábytek je pořád trendy

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Rustikální nábytek působí velmi stylově a současně je velice originální. Pokud máte rádi historii, určitě si rustikální nábytek přímo zamilujete. Dále je nutno podotknout, že se hodí využít jej prakticky do jakékoliv místnosti. Tak proč o něm alespoň do budoucna nepřemýšlet?

Dýchne na Vás historie

Rustikální znamená v překladu selský, jedná se tedy o klasickou výbavu domácnosti ve vesnicích a vesničkách, která se dostávala ke slovu hlavně v minulých staletích a nyní přichází podobný styl opět do módy. Vyřezávané ornamenty, které mají ryze ozdobný účel, dodají tomuto typu nábytku zvláštní kouzlo.

Rustikální nábytek, zdroj: nabytekmirek.cz
Rustikální nábytek, zdroj: nabytekmirek.cz

Rustikální nábytek se bude vyjímat jak v obývacím pokoji, tak i v kuchyni nebo v ložnici. Když jej doplníme například dřevěným kuchyňským náčiním nebo nádobím z pálené hlíny, uděláme určitě na naše přátele velký dojem.

Výhody rustikálního nábytku

Rustikální nábytek je pevný a stabilní, zároveň oplývá přímo neskutečnou životností. Důkazy nemusíte hledat daleko, stačí si třeba zajet k prarodičům na venkov a uvidíme sami.  Bytelné kredence či jarmary nás určitě nenechají na pochybách o pravdivosti těchto slov. Další klad rustikálního nábytku je nasnadě, jde o ryze přírodní materiál, žádný plast či tak podobně.

Rustikální manželská postel, zdroj: nabytekmirek.cz
Rustikální manželská postel, zdroj: nabytekmirek.cz

Rustikální nábytek i do koupelny?

Ano, je to tak. Rustikální nábytek je možné umístit do obývacího pokoje nebo ložnice, ale i do koupelny. Dřeva v koupelně se nemusíme vůbec obávat, několik vrstev laku a impregnace zajistí, aby nedošlo k úhoně ani po několika letech. Moderní rustikální koupelny jsou praktické a zároveň i velmi krásné. Opravdu jako dvě stě let nazpět v nějakém venkovském statku. Rustikální nábytek je skutečně nadčasový.

Vhodné doplňky

Rustikální nábytek je podle odborníků vhodné doplnit kupříkladu textilními či koženými doplňky, vhodné jsou v tomto směru i dekorace z modrotisku nebo jemné bílé záclony. A co takhle doplnit na garnýže našich oken poličky, kam umístíme vkusně působící starodávné hrníčky nebo suvenýry z cest? Fantazii se meze nekladou.