rolety-vrata-zaluzie.cz

Moderní předokenní rolety využijete celoročně

rolety-vrata-zaluzie.cz
rolety-vrata-zaluzie.cz

Pokud potřebujete kvalitní a spolehlivé zastínění domácnosti, máte na výběr z mnoha produktů. Většina z těchto výrobků má pouze omezené funkční vlastnosti. To ovšem neplatí pro předokenní rolety. Tyto rolety nabízí uživatelům dokonalou ochranu nejen před slunečními paprsky, ale navíc mají také mnoho dalších užitečných vlastností. Vlastnosti a využití předokenních rolet vás jistě překvapí.

Předokenní rolety přináší mnoho výhod

Hlavní předností předokenních rolet je samozřejmě dokonalé zastínění. Tyto rolety fungují podobně jako venkovní žaluzie, brání přes den pronikání ostrých slunečních paprsků do našeho interiéru. V noci také brání pouličnímu osvětlení, aby rušilo váš spánek.

Tip: Zastínění lze v letních měsících zvýšit využitím markýzy.

Díky vynikajícím izolačním vlastnostem chrání předokenní rolety váš byt v letních měsících proti extrémním teplotám a v zimě proti tepelným ztrátám. Předokenní rolety mohou snížit náklady za energie při vytápění až o 40%.

To ovšem ještě stále není konec. Předokenní rolety chrání nejen před světlem a šetří energie, ale jsou také zvukovým izolantem. Snižují hluk zvenčí až o 7 dB. Díky těmto vlastnostem si můžete užívat klidné sledování oblíbeného pořadu bez jakéhokoli rušení vnějšími vlivy. Namontované rolety jsou také z masivního a pevného materiálu, takže už na pohled odradí všechny zloděje od případného navštívení vašeho domu.

Zastínění uvnitř bytu, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz
Zastínění uvnitř bytu, zdroj: rolety-vrata-zaluzie.cz

Konstrukce je opravdu kvalitní a pevná

Vzhledem k tomu, že tyto rolety jsou určeny k tomu, aby byly namontovány z vnější strany oken, musí být vyrobeny z kvalitních materiálů. Materiály musí být dostatečně odolné, aby odolaly veškerým povětrnostním vlivům a dokonale sloužily za každého počasí a v každém ročním období. nejčastějším materiálem pro výrobu předokenních rolet je hliník. Tento materiál je pevný, lehký a nepodléhá vnějším vlivům ani korozi.

Předokenní rolety zvýší bezpečnost vašeho domova

Předokenní rolety jsou tvořeny ze dvou základních částí. Jednou částí jsou hliníkové lamely, které tvoří roletu. Druhou částí je schránka, do které se lamely zasunou když je roleta vytažená.

Předokenní rolety si můžete také zvolit se dvěma způsoby ovládání. Mechanické ovládání je základní součástí výbavy každé předokenní rolety. Pro vaši plnou spokojenost také mnoho výrobců nabízí také možnost elektrického ovládání rolet. Jedná se o pohodlnější, ovšem také dražší variantu.