zdroj: shutterstock.com

Revoluci v umývání nádobí slibuje parní myčka

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Moderní trendy v domácnosti se udávají jasným směrem. Co nejvíce ulevit od domácích prací každé hospodyni i ostatním členům. Proto vznikají stále nové výrobky, které tyto domácí činnosti usnadňují. Výjimkou nejsou ani spotřebiče do kuchyně. Těch je v dnešní době velké množství a především myčky se staly opravdu žádanou a využívanou součástí každé moderní domácnosti.

Myčky prošly za poslední léta značným vývojem

Když se na trhu objevily první myčky na nádobí pro domácí použití, jednalo se o velký pokrok v této oblasti. Tyto spotřebiče ještě ovšem nebyly tak dokonalé, aby ulevily od práce hospodyním naplno. Nádobí z těchto myček nebylo umyté dokonale a mnohdy vyžadovalo ještě dodatečné ruční umývání nebo předmytí.

Naštěstí se možnosti myček posouvají stále dopředu a v dnešní době jsou na trhu k sehnání opravdové skvosty. Největší novinkou v této oblasti jsou parní myčky nádobí. Na výrobu těchto myček se začíná soustředit stále větší procento výrobců, protože se jedná o opravdu spolehlivý a šetrný způsob mytí. Spotřeba vody lze snížit až na neskutečných 6 litrů!

Již nyní můžete tyto myčky nádobí nakupovat od výrobců značek LG nebo Whirlpool. Postupně se touto výrobou začínají zabývat všichni výrobci bílé techniky.

V čem jsou hlavní výhody parních myček nádobí?

Výhod parních myček nádobí je hned několik. Hlavní a největší výhodou parní myčky je fakt, že umyje nádobí rychleji a s nižší spotřebou elektrické energie. K tomu jí napomáhá vysoká mycí síla horké páry, která dokáže nečistotu a mastnotu z nádobí odstranit snadněji a pečlivěji, než pouze horká voda.

Pára proudí do myčky pomocí několika desítek vysokotlakých ostřikovacích trysek, a díky ní se odstraní i velmi odolné a zaschlé zbytky jídla. Ty mohou být napečené třeba na dně hrnce či pekáče.

Kolik stojí parní myčka?

Pokud chcete i svou domácnost obohatit parní myčkou nádobí, musíte si připravit především odpovídající finanční obnos. Zatímco klasické myčky bez parní funkce můžete sehnat i za cenu okolo 7500 Kč, při koupi parní myčky je cena podstatně vyšší.

Parní myčka Whirlpool Green Generation, zdroj: whirlpool.cz
Parní myčka Whirlpool Green Generation, zdroj: whirlpool.cz

Parní myčku momentálně můžete zakoupit za cenu okolo 14 000 Kč až lepší modely kolem 20 000 Kč. Tato cena je daná především tím, že mycí schopnosti parní myčky jsou opravdu vysoké a jedná se o absolutní novinku na trhu.

Můžete koupit i na splátky

Pokazila si vám vaše myčka a nechcete čekat na výplatu? Buď můžete počkat a postupně si na myčku našetřit nebo využít výhodný nákup na splátky. Proč výhodný? Někteří prodejci nabízí nákup na splátky bez navýšení. Funguje to následovně – koupíte si výrobek za 10 000 Kč a při koupi zaplatíte třeba 1 000 Kč, zbývajících 9 000 Kč doplatíte do jednoho měsíce. Tato půjčka na zboží je tak zcela zdarma.