anhydritové podlahy

Proč si vybrat do rodinného domu anhydritové podlahy?

Výstavba bydlení je spojena se spoustou starostí. Tou hlavní je, jak vybrat vhodné materiály, aby splňovaly vysokou náročnost nejen na estetiku, ale byly současně ekonomické a ekologické. Běžný smrtelník, jenž se rozhodne postavit si dům, obvykle nemá kompletní představu o tom, co všechno trh nabízí. Je však dobré, je-li informován alespoň o tom základním, co je k dispozici.

Anhydritové podlahy hravě nahradí betonové

Když řekneme podlahy, co si pod tímto pojmem představíte? Většinou asi beton. Přitom existují i další možnosti, a to se stejnými, nebo i lepšími vlastnostmi, než má beton. Například se rozhodnete, že byste chtěli mít ve svém domě podlahové vytápění. V takovém případě by bylo na místě uvažovat o litých podlahách, které se rychle a velmi dobře prohřívají, mají skvělou tepelnou vodivost a jsou biologicky nezávadné. Protože jsou tyto anhydritové podlahy pokládány v tekutém stavu, pronikne směs do všech zákoutí a míst okolo trubek podlahového topení. Přitom odpadá nutnost stěrkování. Tím je zaručen kvalitní a rovný povrch bez dilatačních spár, po němž bude radost chodit. Současně je možné na ni položit jakoukoliv podlahovou krytinu – dřevěné palubky, plovoucí podlahu, lino, a doladit interiér bytu přesně podle potřeb zákazníka.

Rychlá realizace pokládky

Nespornou výhodou lité podlahy je snadná a rychlá pokládka – podlahy v rodinném domě, cihlovém nebo dřevostavbě běžné velikosti, jsou díky zručnosti zkušených odborníků většinou hotové za jeden den. Směs na výrobu anhydritové podlahy obvykle dopraví na místo speciální zařízení. Následuje smíchání s vodou a příprava tekutého samonivelačního potěru, který je aplikován na připravený podklad. Následující den je již možné po podlaze chodit a za další  čtyři dny ji zatížit. Práce s ahydritovými podlahami je bezprašná, a odpadá tak zdlouhavý úklid.