zdroj: shutterstock.com

Pračka se sušičkou: Výhody a nevýhody pračky se sušícím programem

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Ve chvíli, kdy doma nemáte tolik místa, abyste mohli prádlo po vyprání sušit na sušáku, případně třeba na zahradě před domem, je určitě na místě zvážit, zda není praktické si pořídit pračku, která má sušící program. Pračka se sušičkou vám pomůže prádlo vysušit rychle, aniž byste k tomu potřebovali volné místo v domácnosti. Je ale pořízení kombinované pračky se sušičkou vždy výhodné a praktické?

Hlavní výhody

Hlavní předností pračky se sušičkou je to, že při sušení prádla nepotřebujete žádné místo navíc. Po vyprání jednoduše zapnete sušící program a během několika hodin prádlo vytáhnete zcela suché. Pak už jej stačí jen vyžehlit a máte vystaráno.

Výhodu lze spatřovat také v tom, že si vlastně pořídíte dva spotřebiče v jednom. Samostatná sušička by totiž v koupelně či v jiné místnosti zabrala dost místa, její rozměry bývají přibližně stejné jako v případě pračky. Díky pračce se sušícím programem tak ušetříte místo i z tohoto hlediska.

Nevýhody

Pračka se sušičkou je tedy praktickým řešením hlavně z prostorového hlediska. Dají se u ní ale najít i drobné nevýhody. Především počítejte s tím, že má vyšší spotřebu energií. Pokud už se tedy rozhodnete pro její nákup, určitě volte takový produkt, který bude spadat do nejvyšších tříd energetické náročnosti. Tento údaje musí udávat každý obchod s nabídkou pračky se sušičkou – prodej bez údaje o spotřebě energií by ani pro samotného prodejce nebyl efektivní, nemluvě o nepřehlednosti pro zákazníky.

Nevýhodu lze dále spatřovat také v menším množství prádla, které pračka dokáže usušit oproti klasickým sušičkám. Sušení vypraného prádla dokonce budete muset provádět nadvakrát, pokud jste předtím prali prádlo v maximálním možném objemu.

Cena pračky se sušičkou příjemně překvapí

Pračky se sušícím programem jsou určitě dobrým řešením pro malé domácnosti. Ve chvíli, kdy zkrátka prádlo nemáte kde sušit, jde o velmi praktickou volbu. Počítejte ale s vyšší pořizovací cenou oproti klasické pračce. Moderní pračky se sušičkou se dají pořídit od zhruba 9 000 Kč.