zdroj: shutterstock.com

Moderní trendy v oblasti přikrývek a polštářů

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

Kvalitu spánku ovlivňuje celá řada faktorů. Kromě kvality postele, matrace a roštu velice záleží na kvalitě ložního prádla. Přikrývky i polštář vám musí ve všech směrech vyhovovat a nabídnout vám maximální komfort. Víte o tom, že nemusíte spoléhat jen „na staré dobré peřiny“. Díky moderním technologiím prošly i přikrývky a peřiny obrovskou proměnou. Představíme si trendy v oblasti přikrývek a polštářů a poradíme, jak správě vybrat tu ideální ložní sestavu právě pro vás.

Jako součást zdravého životního stylu

V dnešní době je kladem obrovský důraz na zdravý životní styl a ne jinak je tomu i v oblasti přikrývek a polštářů. I ty se vyrábějí s ohledem na zdraví, přičemž maximální komfort nezůstává pozadu. Na scénu přicházejí nové materiály i postupy výroby. Pokud tedy vybíráte přikrývku, máte možnost volit hned z několika variant.

Duté vlákno je trendem, který se vyplatí

Velkou změnou prošel především materiál, kterým se přikrývky a polštáře plní. Klasické peří je v současné době na ústupu, protože na scénu přichází duté vlákno. To má oproti peří hned několik nesporných výhod. Duté vlákno je v první řadě ekologické a pro výrobce i cenově dostupnější. Je také lehké, takže příjemně hřejivou přikrývku na sobě téměř necítíte. Jeho největší výhodu ale je, že duté vlákno není nijak dráždivé. Přikrývky i polštáře jsou tedy antialergenní a tak vhodné i pro alergiky či astmatiky. Je také velice odolné a dobrou zprávou je, že přikrývky naplněné dutým vláknem lze prát v pračce. Duté vlákno také zaručuje čistotu a zaručuje, že nedochází k usazování roztočů a bakterií.

Náplně, které prospívají zdraví

Mezi novinky na trhu patří náplně přikrývek, které obsahují vlákna z blahodárné rostliny Aloe Vera. Trik je v tom, že vlákna Aloe postupně ulovují své léčivé látky. Přikrývky s obsahem Aloe tak zvyšují pocit relaxace při spaní. Látky uvolňované z Aloe Vera také mají vliv na zlepšování stavu pokožky. Zajímavou alternativou jsou potom přikrývky ze speciální ovčí vlny. Ovčí vlna má skvělé termoregulační vlastnosti. Výrobci dokonce uvádějí, že přikrývky z ovčí vlny mají pozitivní vliv na krevní oběh a mohou mírnit vliv na mírnění revmatických bolestí. Mezi nejvíce hřejivé patří přikrývky z australské vlny Merino.

Výběr podle stupně hřejivosti

Použití moderních materiálů umožňuje i výběr přikrývek podle stupně hřejivosti – neboli přikrývek vhodných pro různé druhy ročních období. Vybírat je možné super, středně či normálně hřejivé. Nebo přikrývky pro léto a zimu. To už záleží jen na vás. Při výběru přikrývky si na to dejte ale velký pozor. Někteří výrobci nabízejí i speciální přikrývky, které jsou k sobě přidělané pomocí sňůrek. Dohromady hřejí, lze je ale oddělit a tak získat lehkou přikrývku v parných dnech.

Hledáte levné sedací pytle? Podívejte se na exkluzivní nabídku.

Anatomické polštáře – nemusí být pro každého

V současné době patří mezi velice oblíbené anatomické polštáře. Ty zaručují, že hlavě a krční páteři zajistí optimální oporu. Jejich náplň tvoří speciální pěnové materiály. Opět si dejte pozor, protože právě pěnový materiál nemusí být pro každého příjemný. Na spaní na těchto polštářích je potřeba si zvyknout.

Výběr velikosti je důležitý

Běžný rozměr přikrývky je 140×200 cm a polštáře 70×90 cm. Koupit můžete i přikrývky na dvojlůžko. Dále je ale možné koupit i přikrývky v prodloužené délce. Při výběru se tedy na rozměry zaměřte, abyste nekoupili špatně. Některé obchodní řetězce IKEA nebo KIKA prodávají nestandardní rozměry, dávejte si na to pozor a ideálně kupujte zároveň i povlečení zajímavých vzorů.