Regály do spíže

Pořádek v komoře? To chceme všichni!

Jak každý z nás ví, pokud věci nemají doma pevně stanovené místo, často je najdeme všude, jen ne řádně uklizené. Jenže mnohdy ani nevíme, kam je uskladnit. Například různé potraviny, jež jsou sezónní či je používáte často a chcete je mít stále po ruce. Ovšem kuchyň není nafukovací a do malé komůrky se toho příliš nevměstná. Otestujte kvalitní provedení regálů, s nimiž nastolíte pořádek, systém, a hlavně už se vám nestane, že byste něco hledali, popřípadě nevěděli, kam co uložit.

Jak vybrat regál?

Regály do spíže volte vždy tak, aby plně vyhovovaly vašim požadavkům. Sáhněte po pevné a stabilní konstrukci. Rozhodně nekupujete už na pohled vratké regály, jež se mohou po čase užívání prohnout, a ztratit svou hlavní funkci. Vždy se zajímejte o materiálové zpracování, nosnost jednotlivých polic i celého regálu. Samozřejmě nezapomeňte vzít v potaz prvky v prostoru, třeba trubky s radiátorem, sokly, výrazně nerovné stěny či vyčnívající vzduchotechniku. Důležité je si položit otázku, do jakého prostoru regál hledáte, eventuálně co do něj potřebujete uskladnit. Je totiž velký rozdíl hledat místo pro čaje, alobal a bochník chleba anebo těžké zavařovací sklenice s lákavým obsahem. V tom druhém případě se rozhodně nevyplatí kupovat levný regál dostupný v každém supermarketu, ale zajisté jsou lepší regály do spíže s rychlou bezšroubovou instalací.

Dřevo, kov, nebo plast?

Stěžejní je pro mnoho českých domácností materiálové zpracování. Velmi oblíbené jsou lehké plastové regály slibující jednoduchou manipulaci a demontáž. Kdo dává přednost dřevu, ocení méně stabilní dřevěné regály, do nichž lze uskladnit drobnosti s nízkou hmotností. Specialisté na regály se ale shodují, že vysokou kvalitou vynikají celokovové regály se zárukou stability a vysoké nosnosti. Promyslete své nákupy pořádně a vsaďte na osvědčené regály, které v pohodlí domova namontuje každý šikovný kutil, a uvidíte, že zajistit v domácnosti pořádek nebylo nikdy snazší.