perský - koberec

Perské koberce jsou mezi zákazníky stále žádanější

Při volbě vhodné podlahové krytiny do bytu vás určitě také napadne možnost si pořídit koberec. Jeho obliba je ověřená staletími, protože je už používali lidé ve starověku. A má své místo i v dnešní době. Pro jaký se rozhodnout?

Koberce mají dlouhou tradici

Přestože je plovoucí podlaha hezká na pohled, kousek koberce jí dodá tu pomyslnou třešničku na dort. Je příjemné zabořit bosé nohy do hebkého koberce při posezení v sedačce v obývacím pokoji. Stejně to platí i pro prostor dětského pokoje, kde se dětem bude lépe hrát, budou-li mít na podlaze příjemný koberec místo tvrdých parket nebo plovoučky. A co teprve v ložnici před postelemi, i tam rád člověk šlape po měkkém, když se ráno rozespalý jde vypravovat do práce. Koberce měli ve svých domácnostech už lidé v dávné minulosti, protože i oni chtěli mít doma útulno.

Perský koberec jako dominanta v interiéru

Při volbě vhodného koberce je na zvážení, kde ho budete mít a v jakém stylu ho pořídit. I perský – koberec se totiž hodí do moderně zařízeného interiéru. Jeho výhodou je hlavně to, že se jedná o téměř umělecké dílo, protože je ručně vázaný z přírodních materiálů, jako je hedvábí, bavlna, vlna nebo konopí. Jeho cena časem neklesá. Zároveň vytvoří v bytě dominantní prvek, který jen tak neunikne pozornosti. Kdo dává přednost osvědčené klasice a kvalitě, pro něho je perský koberec jasnou volbou.

Moderní koberce

Pokud se vám nelíbí perské motivy, nebo se vám zdá cena takového koberce příliš vysoká, máte možnost si pořídit moderní koberce. Vyrábějí se většinou z umělých vláken a jejich předností je snadná údržba. Hodí se zejména dětem do jejich království, kde se předpokládá zvýšený pohyb. Ozdobou ale budou i v obývacím pokoji. Vybírat můžete z různých designů i barev a přizpůsobit je vybavení interiéru. Zajímavě vypadá tón v tónu, ale když se rozhodnete pro kontrastní barvy, také chybu neuděláte.