lednice

Lednice do každé domácnosti

Bez chladničky si dnes jen těžko dokážeme představit skladování potravin. Jen se podívejte, kolik jídel se nachází v jednotlivých policích a přihrádkách, kde skladujete ovoce, zeleninu, mléčné výrobky, vajíčka či máslo a další běžné potraviny. Stejně tak když vám něco zbyde od oběda, uchováváte to v lednici hned vedle svého oblíbeného chlazeného nápoje a mléka. Bez chladničky by to jednoduše nešlo. Jenže jak vybrat tu správnou, když vaše stávající bílá lednice vypovídá službu? Na výběr máte hned z několika zajímavých a cenově dostupných možností.

Chladí a mrazí, to je sázka na jistotu

Před samotnou koupí si změřte prostor, který máte pro svou lednici vyhrazený. Důležité je určit, zda jde o volně stojící model či vestavěný kousek. Lednice by měla velikostně odpovídat potřebám domácnosti. Jinou velikost budete hledat určitě v případě, že potřebujete uchovávat potraviny pro čtyřčlennou rodinu a jiná očekávání budete mít od ledničky v momentě, že ji používáte třeba sezónně na chalupě.

Velmi populární jsou třeba takzvané americké lednice, jež mají dvoukřídlové otevírání a často jsou vybaveny zásobníkem na vodu a led či přihrádkou pro snadné podávání potravin z lednice bez nutnosti otevírání dveří. Cenově zajímavé jsou též malé lednice ideální do menších kuchyní. Kdo si potrpí na design, pak může volit retro modely s mnoha funkcemi a zachováním atraktivního vzhledu a provedení se zacílením na detail.

Mnoho variant otevírání

Stejně jako u chladniček tak i mrazáky vyrábí přední značky s jasným posláním – nabídnout optimální řešení pro potřeby zákazníka. Modely mrazáků s šuplíky oceníte v domácnosti, kde je více členů a potřebujete mít dostatek zásob mražených potravin a pokrmů. V obchodech i domácnostech se často objevují pultové mrazáky s otevíráním shora, což umožňuje okamžitý přehled o obsahu spotřebiče. Prakticky dělený úložný prostor vám umožní využít maximum nabízeného místa. Do malých místností využijete modely menších rozměrů, stejně jako vestavěné řešení splyne s vaší kuchyňskou linkou. Kromě značky a ceny sledujte též energetickou třídu, hlučnost a zda vybraný mrazák nabízí například automatické odmrazování, což vám může ušetřit spoustu práce při čištění spotřebiče.