Vířivý bazén Lay-Z-Spa Premium, zdroj: bazenyshop.cz

Osobní wellness a spa centrum přímo u vás doma

zdroj: bazenyshop.cz
zdroj: bazenyshop.cz

Relaxace je důležitá pro všechny z nás. Každý by si měl najít minimálně dvě hodiny týdně (nemusí to být v celku) a prostě vypnout a relaxovat. Pokud nemůžete nebo nechcete vyrazit do některého welness centra, můžete si ho snadno vytvořit u vás doma.

Ideálním přítelem ke chvílím odpočinku jsou vířivé vany. Jejich ceny v současné době klesly, takže jsou dostupné téměř pro každého. Stačí mít jen vhodné místo na vaší zahradě.

Pokud tedy i vy nepatříte mezi milovníky společných wellness center, možná byste o vlastní domácí vířivce měli začít přemýšlet. Co vše je možné mít?

Zábava i efektivní relax

Vířivé vany mají na lidský organismus i lidskou mysl prokazatelně pozitivní vliv. Díky bublinkám a proudění teplé vody totiž dochází k rozšíření žil, pobyt ve vířivce také přispívá k lepšímu prokrvení končetin, podporuje také rychlejší látkovou výměnu a tak dopomáhá k dovádění škodlivých látek z těla, během pobytu ve vířivce jsou také aktivovány kožní receptory a především – dochází k efektivnímu uvolnění napnutých svalů i ke zmírnění bolesti kloubů. Pobyt ve vířivce celkově navozuje pocit uvolnění, takže dochází k celkovému uklidnění organismu i mysli.

zdroj: bazenyshop.cz
Mobilní nafukovací vířivá vana OASIS, zdroj: bazenyshop.cz

Kolik stojí vířivka?

Cena vířivých van v minulých letech klesla. Možné je mít i modely mobilních vířivých van, jejichž cena se pohybuje od 13 000 Kč. Klasické pevné vířivky stojí od 50 tisíc výše, spíše počítejte s cenou atakující 100 000 Kč. Zdánlivě vyšší počáteční investice do vířivé vany se určitě vyplatí. Možnosti současných vířivých van jsou obrovské. Modely se liší velikostí, uspořádáním masážních trysek, možnostmi sedacích nebo i lehacích poloh a také vybavením. Od toho se potom odvíjí jejich cena a možnosti použití.

Vybírejte podle místa i výbavy

Právě podle velikosti a výbavy je nutné vířivou vanu vybrat. Vířivé vany mohou být například vybaveny barevnými LED diodami, fontánami, vodopády, aroma terapiemi, pískovou filtrací nebo třeba i audio systémem s vyjíždějícími reproduktory. Záleží na vás, jestli tyto vlastnosti využijete. Pokud ano, připravte se na větší investici. Pokud máte jasno o modelu, je nutné promyslet místo, kde bude vaše vířivá vana stát.

Kam lze umístit vířivou vanu?

Vířivku můžete umístit na zahradu, balkon, terasu nebo třeba i domů. To už záleží jen na vás. Vždy však nejprve ověřte, zda místo kam vířivku umístíte má dostatečnou nosnost (zejména pokud jí umísťujete na terasu či balkon). Pokud umístíte vířivku na nezastřešené místo, počítejte s tím, že ji možná (vzhledem k venkovním teplotám a povětrnostním podmínkám) nebudete moci využívat celoročně.

Pro vířivku jsou proto nejvhodnější zastřešené terasy nebo místnost v domě. Vždy se ale řiďte rozměry. Nutné je, aby byla vířivka dostatečně velká pro vaše potřeby a také, aby okolo ní byl dostatek místa pro bezpečný vlez a pohyb okolo. Je nutný i přívod vody a zdroj elektrické energie. Větší vířivky potřebují ke svému provozu 3-fázový proud o napětí 400 V.

Vířivý bazén Lay-Z-Spa Premium, zdroj: bazenyshop.cz
Vířivý bazén Lay-Z-Spa Premium, zdroj: bazenyshop.cz

Počítejte také, že vířivka se bude muset vypouštět. Zajímavým řešením je mobilní vířivý bazén Lay-Z-Spa, který lze jednoduše nafouknout a umístit takřka kamkoliv si jen budete přát, má totiž praktické rozměry cca 196×61 cm. Vybírat ale můžete i luxusní vířivky velkých rozměrů, do kterých se vejde i několik osob najednou.

Only registered users can comment.