Šatní skříně

Na co se zaměřit při výběru šatní skříně

Šatní skříně jsou důležitým kouskem nábytku v každé místnosti. Již nenajdete domácnost, kde by nebyla alespoň jedna. Je to nejčastější nábytek, který si lidé pořizují. I to nás dovedlo k tomu, abychom sepsali pár užitečných informací a poskytli vám rady, abyste i vy mohli vybrat tu správnou do vašeho interiéru.

Rozměry

Nejdůležitějším měřítkem jsou zajisté rozměry. Musíte si dopředu vymezit prostor, kam bude umístěna, abyste předešli nepříjemnému překvapení, které by mohlo nastat. Takový prostor si poté změřte. Hlavním rozměrem je šířka, která může být různá. Nejoblíbenější variantou je šatní skříň 120 cm. V nabídce se často setkáte s třízením právě dle šířky. Dle toho se odvíjí další důležitý rozměr, kterým je hloubka. Ta vám říká, kolik prostoru máte uvnitř, respektive kolik věcí a co můžete do skříně uložit. Výška již není až tak podstatná. Samozřejmě, pokud máte byt s nízkými stropy, je pro vás rozhodující. Obvykle se pohybuje okolo 215 cm.

Umístění

Rozhodujícím aspektem při výběru je dozajista umístění. Jelikož je každý interiér specifický, musí být takové i jeho zařízení. Jedna šatní skříň se může hodit tam, ale v druhé místnosti bude působit jako pěst na oko. Pár drobností, na které dát si výběru pozor:

– Do ložnice se hodí šatní skříň se zrcadlem na dveřích. Před umístěním se ale rozhodněte, zda je pro vás příjemný pohled do zrcadla z postele. Jestliže ne, nasměrujte skříň jiným směrem nebo volte variantu bez něj.
Skříň do předsíně – zde vybírejte menší rozměry a vždy zasunovací dveře, aby jste ušetřili místo.
– V dětském pokoji si můžete vyhrát s designem i barvami. Pamatujte ale na to, že děti rychle vyrostou a zařízení se tak často nemění.
– Do malých prostorů se doporučuje použití bílé a světlých odstínů. Opticky zvětšují danou místnost. Stejně to platí i se zrcadlovými dveřmi.

Provedení

Říká se: Sto lidí, sto chutí. A opravdu je tomu tak. A jelikož je toto tvrzení všem známé, tak se i designéři nábytku tímto řídí. Nabídka je dostatečně široká na to, aby uspokojila každého. Zajisté tedy naleznete i vy to, co hledáte. My vám i v tomto ohledu můžeme pouze doporučit pár věcí:

– Rozhodujte se dle vnitřního uspořádání. Šatní tyč, či police? Co do ní potřebujete uložit?
– Užití lesklých částí či zrcadla se zcela nedoporučuje do domácností s mazlíčky nebo dětmi. Tyto designy jsou oblíbené a vypadají krásně, ale čištění bude v takovém případě na denním pořádku.