stínící sítě

Zakrývací plachty a stínící sítě: Praktické řešení, když potřebuje chránit svůj majetek

Potřebu, aby do zahrady nebylo vidět, lidé řeší různě. Někdo si vysadí túje a nechá je vyrůst do výšky jako živý plot. Další využije stínící sítě. Jaká je jejich nabídka na trhu?

Stínící sítě zajistí na zahradě soukromí

Na své zahradě majitelé nemovitosti oceňují soukromí a klid. Toho ale dosáhnout v husté zástavbě je někdy složité. Zvlášť, je-li okolo zahrady vybudován drátěný plot. Jako rychlé a praktické řešení se nabízí použití stínící sítě, jejíž instalace je poměrně jednoduchá, takže ji zvládne každý vlastními silami. Na okrajích sítě jsou utkaná oka, jež se pomocí silonové šňůry přichytí přímo na konstrukci plotu. A je to. Do zahrady již nebude tolik vidět. Pokud byste potřebovali stínící síť dát pryč, odstraníte ji bez poškození plotu. Sítě jsou přitom velmi odolné proti nepříznivému počasí, vydrží i v silném větru. Po celé ploše jsou tkaná drobná očka, kterými vzduch proudí.

Ochrana před počasím

Počasí bývá vrtkavé, někdy svítí slunce, jindy prší. Pokud potřebujete na svém pozemku cokoliv chránit před nepřízní počasí, pak jsou tu zakrývací plachty. Mají bytelný zdvojený okraj doplněný kovovými oky vzdálenými od sebe 50 centimetrů. Oka umožňují zakrývací plachtu pevně přichytit pomocí provazu.

Krycí plachty na auta

Pokud nemáte k dispozici garáž, stojí pravděpodobně váš plechový miláček na volném prostranství vydaný všanc dešti, mrazu i slunečním paprskům. Chcete-li ho chránit, pak lze využít krycí plachty na auta, které prodlouží životnost, zabrání vzniku koroze, odření laku, případně hnití gumových částí. Na automobil se ochranná autoplachta z pevného nylonu upevňuje na gumu, a to vzadu i vpředu. Plachta je skladná, takže je možné ji sbalit do malého balíčku a vzít třeba s sebou na dovolenou. Autoplachty se vyrábějí ve dvou velikostech, díky čemuž padnou na jakýkoliv osobní automobil.