zdroj: shutterstock.com

Moderní způsoby uzamykání vchodových dveří

zdroj: shutterstock.com

Cílem bezpečnostních dveří je případné zloděje odradit, nebo je alespoň zadržet na co nejdelší dobu. Důležitou vlastností takových dveří je jejich uzamykání, protože právě jeho kvalita výrazně ovlivní stupeň bezpečnosti. Zámek na otisk prstu, kartu či kód již nemusíte vidět pouze v televizi, ale můžete si to pořídit i na své dveře. Podívejme se na výhody těchto moderních uzamykacích způsobů.  

Zámek na otisk prstu

Zámek na otisk prstu již není žádné sci-fi, ale moderní uzamykací způsob. Je možné jej nainstalovat na vchodové, garážové i zahradní vrata. Hlavní částí zámku na otisk prstu je řídící panel, který se nachází uvnitř bezpečnostní zóny. Do zámku je možné naprogramovat až několik desítek otisků prstů. Dokonce si můžete vybrat zámek podle vzhledu, ale také podle ceny. Dnes se už nejedná o nic, co by nebylo cenově neodstupné. Na trhu jsou dostupné i za méně než 10 000 Kč.

Plastové vchodové dveře nabízí velkou variabilitu tvarů a barev

Zámek na otisk prstu, zdroj: bioenter.cz

Zámek na kartu a kód

Další oblíbenou a moderní metodou uzamykání jsou zámky na kartu či kód. Jistě jste už v různých filmech a seriálech zhlédli, že používají magnetické karty při odemykání hotelového pokoje. Nyní je možné zakoupit si i takový zámek na vaše vchodové dveře. K otevření postačí pouze magnetická karta, kterou budete mít u sebe. Takové zámky jsou na baterie, díky nimž celý systém funguje. Nebo své vchodové dveře můžete otevírat zadáním číselným kódem. Jejich cena se opět pohybuje v řádech tisíců korun.

Chraňte svůj majetek bezpečnostními dveřmi

Ale nestačí si pořídit pouze zámek na otisk prstu či zámek na kartu, respektive kód. Je nezbytné mít i takové vstupní dveře, které budou odolné proti vykopnutí. Měly by být dostatečně silné, mít kvalitní panty či bezpečnostní nerozbitné sklo.

Sepsáno ve spolupráci s www.perito.cz