zdroj: shutterstock.com

Moderní domácí vodárny přináší vysoký komfort používání

zdroj: shutterstock.com

Slyšeli jste někdy o domácí vodárně? Možná by byla velkým přínosem i pro vás. Vodní vodárna má široké uplatnění a pomůže vám ušetřit nemalé finanční prostředky. Navíc i v této oblasti se za posledních roky výrazně inovovalo. Podívejte se, co vám mohou nabídnout dnešní moderní domácí vodárny.

K čemu slouží domácí vodárna?

Domácí vodárny jsou přístroje, který zajišťují dopravu vody. Nejčastěji jde o dopravu ze studny či nádrže do domu.

Vyplatí se všem, kteří mají zdroj vody ve své blízkosti. Díky domácí vodárně ji přepraví a ušetří tak finance za vodné a stočné (pouze za část vody, která nejde do veřejné kanalizace). V těchto případech se investice do domácí vodárny mnohonásobně vrátí během několika let v závislosti na vaší spotřebě.

Domácí vodárnou se přepravuje nejen pitná voda, ale i užitková. Lidé si pořizují toto zařízení do rodinných domů, rekreačních zařízení a dalších objektů třeba na zalévání trávníku či zahrady. Samotná vodárna má několik částí. Skládá se z čerpadla, motoru, elektronické řídící jednotky a tlakové nádoby.

Spouštění čerpadla u domácí vodárny funguje automaticky. Spustí se v okamžiku, kdy se voda spotřebovává, a pracuje do té doby, než se voda přestane odebírat. Tento systém je tak zcela automatický, nemusíte se o nic starat.

Typy domácích vodáren

Vodárny podle principu jejich fungování dělíme na dva druhy. Jsou jimi vodárny s otevřeným vodojemem a vodárny s tlakovou nádrží. Druhý typ je snadnější na údržbu a je využívanější.

Moderní domácí vodárny

Výrobci dodávají na trhu různé modely, které se liší svým designem a propracovaností. Můžete si zakoupit i luxusní vodárny s frekvenčním měničem. Díky němu je možné okamžité vyhodnocování tlaku a podle toho se nastavují otáčky čerpadla. Máte tak jistotu, že je tlak v celé soustavě konstantní. To vyžadují třeba závlahové systémy, ale rovněž v domácnosti je nepříjemné, pokud vám kolísá tlak vody.

Domácí vodárna s frekvenčním měničem, zdroj: nejlepsiceny.cz

Proměnlivá rychlost otáček má také velký vliv na snížení spotřeby elektrické energie. Samozřejmostí je ochrana proti chodu nasucho, přepětí, podpětí, přetížení, přehřátí atd. Toto zařízení tak jistě zvýší komfort vašeho bydlení a právem lze označit za trend současného bydlení.