zdroj: shutterstock.com

Domácí videotelefon zvýší vaši bezpečnost

zdroj: shutterstock.com

Jistě se vám již stalo, že uslyšíte zvonek a váháte, zda máte otevřít. Obzvlášť, pokud jste sami doma a nikoho nečekáte. Ve zprávách je téměř na denním pořádku, že někoho lstí okradli. Zloději se umí vetřít do bytu ani nevíte jak. V dnešním článku vám představíme řešení, jak takové jedince odmítnout na dálku a neudát jim žádnou šanci!

Ať už bydlíte v rodinném domě nebo bytě a jako upozornění na návštěvy a nově příchozí vám slouží jen obyčejný zvonek připojený drátem, možná si říkáte, že by bylo na čase zvýšit komfort na úroveň dnešní doby. Technika šla dopředu i v této oblasti, dalo by se říci obyčejné domácí elektronice.

Bezdrátové zvonky nabízí jednoduchou instalaci

Nejrozšířenější jsou dnes právě domovní bezdrátové zvonky. Zejména kvůli jejich jednoduché dodatečné instalaci do stávajících nemovitostí. Mají v mnoha případech příjemné moderní zvuky, takže se nejedná jen o pouhé tlučení paličky do kovového zvonku. Jenomže mají jednu podstatnou nevýhodu, protože nevíte, kdo je na druhé straně.

Domovní telefon můžete využít k otevření dveří na dálku

Není žádnou novinkou, že zejména v bytových domech používají domovní telefon. Domovní telefony jsou dobrou variantou pro zvýšení zabezpečení domácnosti. Ještě než někomu otevřete dveře, můžete si ověřit, o koho se jedná. Součástí telefonu je samozřejmě také dveřní jednotka pro komunikaci a lze ho využívat pro otevírání dveří na dálku.

Otevírejte dveře na dálku, ušetřené kroky
ocení především naši prarodiče.

Domovní telefon se tak může stát vynikající pomůckou pro starší osoby, které se nemohou tak často zvedat pokaždé, když někdo zazvoní u dveří, zároveň se mohou cítit bezpečněji, když vědí, kdo k nim jde na návštěvu.

Domovní telefon, zdroj: shop.emos.cz

Bohužel ne vždy je z hlasu zřejmé, kdo to je. Pokud nemáte přímou viditelnost z okna nebo přes kukátko, kdo za dveřmi stojí, nemusíte se cítit bezpečně. Řešení tohoto problému nabízí modernější varianta, která kombinuje domovní telefon s kamerou.

Videotelefon zvýší vaši bezpečnost

Ještě propracovanějším kusem techniky než je domovní telefon je barevný domácí videotelefon, který dobře známý princip domovního telefonu obohacuje o obrazový prvek.

Domácí videotelefon, zdroj: shop.emos.cz

Návštěvu tak nejen vyzpovídáte, ale zároveň se můžete přesvědčit, že mluví o své totožnosti pravdu. Jedná se o záležitost již o něco finančně nákladnější, začínající na čtyřech tisících. Což se dá chápat, uvážíme-li, že součástí balení je barevná kamera ke vchodu a samotný videotelefon.

Samozřejmě těchto videotelefonů můžete mít i více a ze všech přístup k jednomu domovnímu telefonu. To je ideální pro vícegenerační rodinné domy.

Only registered users can comment.

  1. No ten videotelefon je lepsi, kdyz ma kameru samostatne, protoze takto se musite ozvat, aby se k tomu ten dotycny nahnul a podival se tam

  2. Jak dobre to funguje treba vecer nebo tak pri umelem neprilis silnem osvetleni?