zdroj: shutterstock.com

Gelové matrace – revoluce ve zdravém spaní

zdroj: shutterstock.com

Vydatný spánek je zárukou spokojeného života. Jeho nutnou podmínkou je však kvalitní postel a samozřejmě matrace. Na trhu je k dostání spousta různých druhů, kde kdo by řekl, že již pomalu nejde vymyslet nic lepšího. Opak je pravdou. Nedávno se objevila novinka na trhu v podobě gelových matrací. Jde o nově vyvinutý materiál, který zajistí tělu ještě větší oporu při zachování veškerého pohodlí.

Matrace s přídavkem speciálního gelu je schopna poskytnout plnohodnotné zázemí pro spaní a odpočinek, a to tak, že se tělu i jeho poloze zcela přizpůsobí. Nikde tak nedochází k nepříjemnému tlačení, které člověka nutí měnit polohu, což je samozřejmě velmi rušivé.

Tip: Víte, že špatný spánek mohou způsobovat i zdravotní problémy?

Gelové polštářky příjemně uvolní svalstvo

Největší výhodou takto řešených matrací jsou samozřejmě jednotlivé gelové segmenty, které jsou dle anatomického hlediska rozmístěny po celé ploše. Tak jsou na matraci vytvořeny akupresurní body uvolňující svalstvo. A stálost gelu je doživotní, takže ani po čase nedojde ke slehnutí nebo jinému omezení v kvalitě.

Matrace Freshgel doporučená cena 15 290 Kč, zdroj: geltech.cz

Hygienické vlastnosti materiálu ocení všichni

Mimo výše zmíněných pozitiv se materiál geltech vyznačuje i výbornými hygienickými vlastnostmi. Na rozdíl od běžných výplní se v něm neusadí žádné bakterie a roztoči, takže nedochází k jejich množení, které je v běžných podmínkách prakticky nezastavitelné. Matrace s gelovými body se tak skvěle hodí i pro alergiky, děti a dlouhodobě ležící, u kterých omezují vznik proleženin (takové matrace se souhrnně označují jako antidekubitní matrace).

Detail umístění gelového jádra, zdroj: geltech.cz

Hledáte-li tip na matraci, která podpoří vaše zdraví a bude vám a vašemu tělu vždy potřebnou oporou, pak je tato revoluční novinka přesně pro vás. Během spánku si nejen odpočinete, ale tím, že se odlehčí svalstvu, podpoříte také přirozenou regeneraci celého organismu.

Podívejte se na vtipné video – zásahovka Dr. Sleep

V hlavní roli účinkuje oblíbený herec Petr Rychlý.

Only registered users can comment.

  1. A ja myslela ze je cela matrace vyrobena z gelu a oni jsou to jen takove malinke casti :D