zdroj: povlecenistella.cz

Luxusní povlečení zkrášlí každou ložnici – jaké materiály vybírat?

zdroj: povlecenistella.cz
zdroj: povlecenistella.cz

Také milujete tu chvíli, kdy se večer po náročném dni natáhnete do postele a zachumláte se do teploučké peřiny? Pokud je přikrývka navíc zahalena do luxusního povlečení, je usínání o to příjemnější. Luxusní povlečení dokáže změnit vaši ložnici k nepoznání.

Kromě příjemného pocitu a zkrášlení vašeho domova přináší i spoustu vynikajících užitných vlastností. Luxusní ložní prádlo musí splňovat ta nejpřísnější kritéria kvality. Těch výrobci dosahují využitím těch nejlepších materiálů, které jsou na trhu dostupné.

Kvalita tkaniny je nutnost

Vybírejte takové povlečení, pro jehož výrobu byla použita pravá egyptská bavlna nejvyšší kvality. Jedná se o jeden z nejpříjemnějších a zároveň nejodolnějších materiálů, ze kterých se luxusní ložní povlečení vyrábí. Díky ručnímu česání si egyptská bavlna udržuje nízký podíl rostlinného znečištění.

Luxusní bavlněné ložní prádlo z takto kvalitní tkaniny/pleteniny je hladké, výjimečně měkké, prodyšné a pyšní se dlouhou životností. Svým elegantním vzhledem vás bude těšit i po mnoha opakovaných vypráních.

Jemný mako-satén

Mako Satén, zdroj: povlecenistella.cz
Mako-satén, zdroj: povlecenistella.cz

Jedním z nejoblíbenějších materiálů, ze kterých se vyrábí luxusní povlečení, je mako-satén. Jedná se o jemnou tkaninu s jedinečným vzhledem. Jejím hlavním plusem jsou ale unikátní termoregulační vlastnosti. Dokonale se přizpůsobí potřebám vašeho těla. V létě vás příjemně ochladí, v zimě vám dodá pocit tepla.

Povlečení z mako-saténu se vyrábí pomocí speciálního technologického procesu, kterému se říká mercerace. Při něm se látka ponoří do koncentrovaného roztoku louhu sodného. Jednotlivá vlákna nabobtnají a změní svůj tvar. Díky tomu je materiál významně pevnější a barvivo se pevně fixuje ve vláknech. Bonusem je výsledný jemný lesk na povrch tkaniny. Luxusní povlečení mako-satén se prodává v celé řadě okouzlujících dekorů a barev.

Hebký mako-jersey

Jersey, zdroj: povlecenistella.cz
Mako-jersey, zdroj: povlecenistella.cz

Pokud vás láká hebké ložní prádlo, vyzkoušejte mako-jersey. Jeho jemnosti se dosahuje pomocí pletení jerseye do malých zrnitých oček. Pokud si pořídíte luxusní povlečení z mako-jerseye, žehličku můžete nechat schovanou ve skříni.

Jeho velkou výhodou je totiž jeho nežehlivá úprava. Mezi další plusy patří prodyšnost, hebkost, jemnost a vynikající termoregulační vlastnosti. Díky speciální úpletové struktuře je možné tento materiál natáhnout až o 25 %.

Netradiční perkál

Perkálové povlečení se po úspěšném tažení západní Evropou začíná stále častěji objevovat i v českých ložnicích. Perkál je hustě tkaná jemná bavlněná látka v plátnové vazbě. Je ideální pro polštáře a přikrývky, které jsou plněné peřím. Díky své hustotě totiž nepropouští peří z náplně. Využijete ji ale i na ostatní druhy pokrývek a polštářů.

Luxusní perkálové povlečení své uživatele potěší nenáročnou údržbou, snadným žehlením a dlouhotrvající životností. Vynikajícím způsobem saje vlhkost a bezodkladně se přizpůsobuje teplotě těla.

Luxusní mako-damašek

Damašek, zdroj: povlecenistella.cz
Mako-damašek, zdroj: povlecenistella.cz

Pro milovníky luxusu je připraven i další exkluzivní materiál – mako-damašek. Je hebký a měkký, vyniká dokonalým provedením a bezchybným vzhledem. Promění vaši ložnici na magický ostrov elegance a přepychu.

Ručně sbíraná bavlna nejvyšší kvality, která se používá pro výrobu této tkaniny, je zárukou dlouhodobé životnosti tohoto luxusního povlečení.

Mako-damašek nadchne i nejnáročnějšího zákazníka. Damaškové povlečení je obvykle nabízeno v decentních barvách, díky kterým vynikne jedinečnost tohoto materiálu.