anhydritové podlahy

Lité podlahy pro rychlé použití

Při rekonstrukci domu nebo bytu je jednou ze zásadních otázek rovná podlaha a její rychlé používání. Klasické betonové podlahy musíte nechat vytvrdnout, teprve potom na ně můžete našlapovat. Při vylití podlahy betonem se tedy nevyhnete několikadennímu zdržení prací. Moderní a mnohem rychlejší variantou je anhydrit.

Anhydritové podlahy jako moderní náhrada betonu

V rodinných domech, bytech i v komerčních objektech, všude tam se hodí anhydritové podlahy. Jejich realizace je snadná a přináší oproti těm betonovým řadu výhod, především je to rychlost provedení. Pro představu: v běžném rodinném domě máte podlahy za jediný den. Směs na výrobu lité podlahy se s vodou míchá až na místě, následným rozlitím pak vznikne v krátké době rovná plocha bez trhlin. Už následující den po realizaci pak můžete po podlaze chodit a o čtyři dny později ji můžete zatěžovat.

Další výhody litých podlah

Anhydritové podlahy se hodí do interiérů, kde plánujeme podlahové topení. Lité podlahy mají výbornou tepelnou vodivost, rychle a velmi dobře se prohřívají, jsou tak při podlahovém vytápění ideálním materiálem pro realizaci podlahy. Vzhledem k tomu, že se pokládají v tekutém stavu, proniká směs dobře i do míst okolo trubek podlahového topení.

Povrch litých podlah je rovný, bez spár a trhlin, takže je vhodným podkladem pod každou podlahovou krytinu. Jejich realizace je rychlá a poměrně snadná, nevyžaduje fyzicky náročnou činnost ani následný úklid.

Směsí pro aplikaci anhydritové podlahy můžete vyrovnat i stávající betonovou. Samonivelační potěr zajistí v krátké době vyrovnání nerovností a podlaha je připravená na pokládku finální nášlapné vrstvy.

Investice, která se vyplatí hned několikrát

S litými podlahami ušetříte především čas, takže se vám stavba neprodraží prostoji řemeslníků. Také na materiálu ušetříte, podlaha je rovná na první dobrou, nemusíte ji pracně opravovat. Pokud jde o náklady na anhydritové podlahy, ceník s přesně danými částkami za m2 k dispozici není, výsledná částka se odvíjí od faktorů jako je výška pokládané vrstvy, plocha podlahy a podobně. Požádejte o nezávaznou kalkulaci či cenovou nabídku.