sanace zdiva

Poškozené omítky a dalekosáhlé následky

V chodbách starých panelových domů, ve sklepních prostorách nebo památkových objektech si často můžete všimnout poškozených a olupujících se omítek, které nevzhledně působí, dávno neplní původní účel a nedisponují požadovanými vlastnostmi. Navíc mohou být špatné omítky příčinou vzniku mnoha zdravotních komplikací. S uvedenými potížemi se bohužel nezřídka setkáte přímo v domácnostech, kde s rodinou trávíte většinu času.

Čím déle vzniklé problémy přehlížíme a vyhýbáme se jejich opravě, tím závažnější dopady a finanční ztráty můžeme očekávat. Příčinou poškozeného zdiva je většinou vlhkost projevující se často pocitem těžkého vzduchu a nutnosti pravidelně větrat. Dlouhotrvající stav následně vede ke vzniku nevzhledných map a později i k rozvoji plísní. V zasažených místech se množí bakterie podílející se na řadě alergií, obtížně léčených dýchacích obtížích a dalších nepříjemnostech.

Sanace zdiva – dlouhodobé řešení problémů

Snadno dostupným řešením je sanace zdiva, která zajistí stabilitu stěn a návrat izolačních vlastností. Profesionální firmy provedou kompletní zhodnocení stavu omítky, změří hodnoty vlhkosti a zvolí nejvhodnější postup k odstranění nežádoucích potíží. Sanace se provádí mnoha způsoby spočívajících v podřezávání zdiva, injektáži chemických prostředků nebo elektroosmóze. V poslední době se výrazně uplatňuje moderní technologie jádrového vrtání diamantovou korunkou, která redukuje vibrace i otřesy. Odborníci mající v tomto ohledu letité zkušenosti poradí a ubezpečí vás o ideálním opatření.

Obraťte se na profesionály

Sanace vlhkého zdiva zamezuje teplotním i ekonomickým ztrátám a vytváří zdravé a bezpečné prostředí. Nejčastěji se provádí před rekonstrukcí budov a zateplením pláště domů. Potýkáte-li se s provlhlou omítkou a nežádoucími následky i vy, obraťte se na zkušené profesionály disponující nejlepšími diagnostickými a technickými prostředky, které účinně a dlouhodobě řeší tyto obtíže.