akumulátor

K čemu slouží olověné akumulátory?

Olověné akumulátory. Znáte je? Určitě ano, protože nás obklopují všude kolem. Představte si, že je najdete v autech i malých autíčkách, hračkách pro děti.

Akumulátor 12 V – využití

Akumulátor 12 V od značky EMOS lze využít jako náhradní baterie pro záložní zdroje UPS, RBC kity, elektronické zabezpečovací systémy (EZS), elektrickou požární signalizaci (EPS), záložní systémy výtahů apod. Zmínili jsme, že olověné akumulátory se hodí pro auta i autíčka pro děti. Záleží ovšem na tom, jakou velikost mají. Samozřejmě akumulátor do malého autíčka nemá tak velkou kapacitu jako baterie do auta a naopak. Konkrétně tyto baterie tedy nevyužijete jako startovací baterie pro automobily, motorky a elektroskůtry. U AGM akumulátorů je inovací, že mají vsáknutý elektrolyt ve sklo-laminátových mikrovláknech. Ty jsou v separátorech mezi olověnými deskami, a do nich se elektrolyt zasákne po nalití. Nehrozí tedy vylití kyseliny, díky čemuž jsou akumulátory bezpečné.

Olověný akumulátor – provoz

Před prvním použitím je nutné olověný akumulátor nabít. Dnes jsou již bezpečné prvky, jejich pojistné ventily zabraňují výbuchu v případě, že by došlo k zaplynování. Pokud vložíte akumulátor do zařízení, které nepozná stav nabití, nedojde k nehodě, ale akumulátor se může zcela vybít, čímž se akumulátoru znehodnotí. Je proto důležité, aby se baterie nabila k tomu určeným napájecím zdrojem nebo nabíječem podporujícím AGM technologii. Ten musí mít hodnotu nabíjecího napětí 14,4 V pro 12 V akumulátory a 7,2 V pro 6 V akumulátory. Podívejte se na nabídku společnosti EMOS, která je na trhu více než 30 let a nabízí výrobky drobného domácího elektra jako baterie, světelné zdroje a svítidla pro domácí i průmyslové použití, dále prodlužovací přívody, svítilny, antény a drobná elektronická zařízení.