curtain

Záclony a závěsy dokáží změnit interiér

Všichni se doma chceme cítit dobře. Jednou z možností, jak si zútulnit prostor, ve kterém žijeme, je použití moderních a stylových záclon a závěsů. Kromě své praktické funkce mají také nezanedbatelnou funkci dekorativní.

Záclony vykouzlí domácí atmosféru

Možná si myslíte, že záclonám už dávno odzvonilo a vystřídaly je moderní žaluzie. Nemáte tak docela pravdu. Žaluzie se sice hodně používají, ale ne každý je jejich zastáncem. Mnohdy v bytech působí chladně. Naopak správně zvolené závěsy a záclony dokáží každému interiéru dodat tu pravou domácí atmosféru. 

Dnes seženete hotové záclony v různých stylech, takže si můžete být jisti, že i pro vás se najde záclona, která vám padne do oka. Všechny mají tu vlastnost, že zastíní prostor a zvědavým očím zvenčí nedají šanci proniknout do vašeho soukromí. Hodně oblíbené jsou i hotové voálové záclony vyrobené z opravdu jemné poloprůsvitné látky. Romantické duše jistě jejich vzhled na oknech ocení. 

Závěsy dodají interiéru styl

Mezi oblíbený bytový textil, který v interiérech doslova čaruje, patří závěsy na okna. I závěsů je nepřeberné množství – průsvitné, poloprůsvitné a zatemňovací. 

Zatemňovací závěsy jsou ideální v případě, že opravdu potřebujete mít tmavý pokoj. Využívají se především do místností, kde se spí a nebo kam hodně svítí sluníčko. Díky takovým závěsům budete mít v pokoji chladněji a také se lépe vyspíte. Poloprůsvitné naopak volte tam, kde chcete interiér chránit před přímým sluncem, ale světlo přeci jen potřebujete. Jsou to dětské pokoje, kuchyně i obývací pokoje. 

Jakou barvu zvolit?

Samozřejmě záleží jen na vás a vašem stylu, ale obecně i tady platí, že světlé barvy opticky zvětšují prostor, zatímco tmavé barvy ho zmenšují. Velké vzory s barevnými kontrasty působí divoce a extravagantně, pastelové barvy a jemnější vzory působí elegantně, čistě a nadčasově.