zdroj: shutterstock.com

Jaké bytové projekty jsou v současnosti v Praze populární?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

V současnosti na území hlavního města vzniká několik desítek bytových projektů pro nové zájemce o bydlení v Praze. Některé projekty dokáží prodat všechny bytové jednotky ještě před dokončením výstavby a jejím zkolaudováním. Jiné projekty hledají nové rezidenty jen velice těžko. Co rozhoduje o tom, na kterou stranu se bytový projekt zařadí?

Co nás při výběru nejvíce zajímá?

Atraktivita lokality

I na území Prahy se najdou více a méně žádané části. Záměr developerů je jasný. Postavit projekt v té části, která bude pro nové rezidenty něčím zajímavá.

Dopravní spojení a občanská vybavenost

Jedná se především o dopravní spojení s centrem nebo s místem zaměstnání. I odlehlejší městské části mohou mít skvělou dostupnost do centra, ať už automobilem nebo městkou hromadnou dopravou. Důležité je, aby v místě bydliště byly veškeré prvky občanské vybavenosti. Hlavní důraz je kladen na obchody se základními potravinami přímo u místa bydliště. V jeho blízkosti by také měl být lékař, lékárna, pošta, banka, sportovní centrum a také nákupní centrum.

Originalita a elegance projektů s možností individualizace

Nároky zájemců se neustále zvyšují. Proto je třeba, aby developerské společnosti vytvářely takové projekty, které budou vysoké nároky zájemců splňovat. Mnohé dříve nadstandardní služby se stávají samozřejmostí (úprava bytu na míru v případě koupě před dokončením, podzemní parkování nebo správce areálu a další). U nových projektů je velmi důležitou součástí jejich architektura. Pokud se jedná o velké projekty s mnoha bytovými domy, je důležitý jejich vzhled, jejich rozmístění, dostatek zeleně mezi nimi a také dostatek parkovacích míst. Vše musí fungovat jako celek, aby žít v dané lokalitě bylo příjemné.

Oblibu může ukázat i počet etap výstavby

Oblíbené projekty v Praze se mohou poznat ještě podle jednoho ukazatele. Tím je dosavadní počet etap výstavby. Pokud je totiž nějaký projekt opravdu oblíbený, developeři realizují stále další etapy výstavby. Pro vás to má výhodu v tom, že se stěhuje do lokality, která je již zabydlená. Takových projektů najdete v Praze mnoho. O které se například jedná?

Prosek Park – 5. etapa

Bydlení v projektu Prosek Park je velice žádané, především díky své lokalitě. Nachází se na Praze 9, která je považována za ideální městskou část pro bydlení. Vzdálenost do nejbližší stanice metra C je necelých šest set metrů. Vzdálenost do Parku Přátelství je sedm set metrů. V centru města jste za 15 minut. Pátou etapu projektu tvoří jeden bytový dům. Ten přináší 104 nových bytů v lokalitě Prosek pro nové rezidenty. Dispozice bytů jsou 1+kk až po 4+kk.

Prosek Park V  nové byty Praha 9, zdroj: finep.cz
Prosek Park V
nové byty Praha 9, zdroj: finep.cz

Britská Čtvrť – 4. etapa

Britská Čtvrť je považována za jeden z nejdynamičtěji se rozvíjejících projektů na území Prahy. Opět jsou přednostmi hlavně skvělá dopravní dostupnost a občanská vybavenost, která tyto nové byty v Praze 5 charakterizuje. Každá z těchto etap výstavby přináší také velice originální architektonické a materiálové řešení výstavby. Jednotlivé bytové domy jsou stavěny přesně podle vzorů moderní architektury. Následné etapy dokáží skvěle navazovat na předešlou zástavbu.

Hostivař - Nad Přehradou II, zdroj: finep.cz
Hostivař – Nad Přehradou II, zdroj: finep.cz

Nad Přehradou – 2. etapa

Projekt Nad Přehradou v Praze 10 je zatím v druhé etapě výstavby. Jedná se ale o druhou etapu velmi zajímavého projektu v Hostivaři. Bydlení v těsné blízkosti Hostivařské přehrady je velmi žádané. Právě kombinace života v blízkosti přírody spolu s výbornou dopravní dostupností do centra Prahy patří k nejžádanějším. V druhé etapě výstavby je připraveno celkem 48 nových bytových jednotek o dispozicích 1+kk až po velké byty 5+kk o 119,9 m2. Tyto byty v Praze 10 začínají na ceně 2,4 milionu korun.