zdroj: shutterstock.com

Jaké barvy zvolit do koupelny?

zdroj: shutterstock.com
zdroj: shutterstock.com

V koupelně sice netrávíte přes den tolik času, to však neznamená, že byste měli nějak opomenout její vzhled. I v koupelně se přeci člověk může cítit příjemně. Významnou roli v tom, zda koupelna bude působit útulně a elegantně, hraje výběr barev. Jak na to?

Rozhodně je dobré si dát záležet na vhodné kombinace barev dlaždic, kterými obložíte zdi místnosti. Stejně tak byste se měli zaměřit i na vzhled podlahy, v neposlední řadě pak na zvoleném nábytku. Jaké jsou aktuální trendy barev, které se využívají právě pro koupelny.

Tmavé barvy

V posledních letech se staly velmi módní záležitostí tmavší barvy. V koupelně ale působí příjemně jedině tehdy, je-li prostor této místnosti dostatečně velký. V malé koupelně naopak tmavší odstíny barev nejsou příliš vhodné, místnost totiž opticky ještě více zmenšují. Je také zásadní, zda je koupelna zcela uzavřená, nebo do ní proniká světlo zvenčí skrz okno. Pokud tedy například bydlíte v panelovém bytě, kde je malinká koupelna, tmavší odstíny barev odborníci příliš nedoporučují.

Světlé barvy

Prim hrají i v dnešní době světlejší barvy. Klasická bílá je však nudná. Je vhodnější zvolit například žlutou nebo oranžovou barvu, ideálně ve světlejších odstínech. Tyto barvy lze pak obohatit tmavšími pruhy. Stěnu ve žlutém obložení může například zajímavě „přepůlit“ černý pruh odkladů. Místnost rázem dostane zajímavý nádech.

Pokud se chcete nechat inspirovat tím, jaké barvy zvolit, existují na webu pro koupelny fotogalerie. Na fotografiích spatříte nejmodernější varianty koupelen, respektive nejrůznější kombinace barev. Variant je skutečně mnoho, je jen potřeba se správně trefit. A právě fotogalerie vám pomůže se lépe zorientovat v tom, jaké kombinace jsou vhodné a jakým se naopak raději vyhnout.