vana

Jak vybrat vanu, která uspokojí všechny naše požadavky?

Vana, to je dominantní kousek každé koupelny. Je zázemím pro očistu i pro chvilky plné relaxace a oddychu. Jak se ale orientovat v nepřeberné nabídce trhu? Základem je ujasnit si to, co od vany očekáváme. Snadnou údržbu či například dlouhou životnost? Klidně obojí.

Akrylát a smalt, to jsou tahouni trhu s vanami

Jestliže hledáte vanu, která vás finančně nezruinuje, pak určitě můžete s klidným srdcem sáhnout po klasice mezi vanami, a to plechové smaltované. V minulosti se na tento typ nedalo dopustit. A to právě nejen díky nízké pořizovací ceně, ale také z hlediska poměrně dlouhé životnosti, která je však na druhé straně vykoupena tím, že vzhled smaltu se po čase mění. Smaltované jsou i litinové vany, které sice nejsou až tak běžné, ale oproti klasickému plechu nejsou případné oděrky tak viditelné.

V současnosti hojně využívaným materiálem je jednoznačně akrylát. Akrylátová vana je zárukou, že vana vydrží dlouho a bude pořád vypadat skvěle, protože značně odolává i nešetrným chemickým prostředkům určeným k hubení bakterií. Navíc velmi dobře drží teplo a dá se sehnat v rozmanitých tvarech.

K výběru vany je nutné přistupovat obezřetně a vždy se dopodrobna seznámit se všemi vlastnostmi materiálu, z něhož je daný kus vyroben, protože každá ušetřená koruna se může ve finále stát velkým prodělkem, když bude potřeba vanu po roce vyměnit.