mobilni-domy

Mobilní domy – nastupující trend v bydlení

Mobilní domy jsou zajímavým řešením pro všechny, kteří si chtějí pořídit originální nejen rekreační objekt, jenž lze převážet dle momentálních požadavků. Každý si tak může dovézt vlastní domácnost na místa, kde chce strávit dovolenou. Existují sezónní i celoroční druhy, které mohou z mobilního domu udělat plnohodnotné zázemí.

Využití nekončí u pouhého bydlení

Mobilní domy(někdy také označovány německým výrazem mobilheim) jsou montovány tak, aby byl jejich převoz snadný a nenáročný. Díky své konstrukci ale nemusí sloužit pouze jako neobvyklý domov. Mohou představovat kancelář, domek pro hosty nebo ubytovnu. Zkušenosti ze zahraničí, kde mají tyto domy na kolečkách oblibu již dlouhá léta, dokazují, že i do budoucna lze počítat na tuzemském trhu s velkým rozvojem, protože mobilní domy mohou být pro uživatele i levnější variantou než klasické statické stavby.

Stavební povolení? Není potřeba

K umístění domku není nutné stavební povolení, odpadá tak mnoho vyřizování a papírování, co mohou velmi otrávit život. Připojení k inženýrským sítím na pozemku proběhne během několika hodin, takže rychlost, s jakou lze bydlet ve vlastním domě, je neuvěřitelná.

Alternativní bydlení v podobě mobilních domů nabývá na popularitě, i když je samozřejmě nutné uvědomit si i to, že oproti klasické stavbě nemusí dosahovat takové hranice komfortu, jakou se pyšní právě rodinné domy. Pokud však hledáte originalitu a neradi se usazujete na jednom místě na dlouho, pak může být tento pojízdný domek tím nejlepším řešením pro vaše plány.

Only registered users can comment.

  1. Mobilní dům je skvělý, v jednom jsem bydlel v zahraničí a líbilo se mi to!!!

  2. Mobilni dum si chci poridit na zahradu jako takovou letní chatu je to vhodné?

  3. V Brne v Avion parku mam vzorovy mobilní dum jiz za 800 000Kc vypada prekvapive dobre.

  4. Přípojky k pozemku není tak jednoduché získat. Mobilní dům také nemohu umístit na kde-jaký pozemek. Co mi tedy radíte? Alena